Голова СБУ Баканов вважає, що “зелена” енергетика загрожує енергобезпеці України

Поділитися:

Неконтрольоване зростання поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) загрожує енергетичній безпеці країни. Про це йдеться в листі глави Служби безпеки України Івана Баканова до голови Верховної Ради Дмитру Разумкова.

Про це пише “Ліга” з посиланням на лист Баканова, який є у розпорядженні редакції

За інформацією СБУ, за два останні роки “зелена” генерація в Україні зросла більш, ніж у шість разів – з 1.18 ГВт до 6,7 ГВт. Ще 553 МВт – домашні сонячні електростанції. Частку ВДЕ в 2019 році в СБУ оцінили в 3,6%.

Будівництво ВДЕ здійснюється виключно з позиції комерційної привабливості проектів без урахування реальних потреб ОЕС України у додаткових генеруючих потужностях, що може призвести до розбалансування енергосистеми і появи аварійних ситуацій, – пише Баканов.

Він зазначив, що через зростання “зеленої” генерації в Україні скорочується виробництво більш дешевої електроенергії – гідроелектростанцій і АЕС, що може спровокувати зростання цін на енергію для споживачів.

Цей фактор, на його думку, вже викликав дефіцит коштів на рахунках ДП “Гарантований покупець” в розмірі понад 2 млрд грн і збільшив фінансове навантаження на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго.

У зв’язку з цим в СБУ пропонують наступні заходи:

– прискорити запуск так званих “зелених” аукціонів;

– дозволити Укренерго обмежувати виробництво сонячних і вітроелектростанцій без оплати за не відпущену електроенергію;

– ввести і посилити відповідальність за створення виробниками ВДЕ небалансів;

– заборонити Укренерго видавати технічні умови на підключення до енергосистеми об’єктів ВДЕ, які будуть перешкоджати виробництву діючої генерації;

Читайте також:

• За 7 років Ахметов втратив 80% капіталу: зараз має зберегти бізнес на плаву, – Bloomberg

• І за купівлю кукурудзи прийдеться “доплачувати” – радник Кабміну про вплив дешевої нафти на український агроринок

• «Скромні» пільги, «небезпечна» допомога та споживачі в кризі. Керівники багатопрофільних бізнесів — про роботу в умовах карантину.