Голова Укроборонпрому вважає, що “Мотор Січ” має належати державі та розповів деталі угоди з китайцями

Поділитися:

Керівник Укроборонпрому Айварас Абромавичус розповів на якому етапі знаходиться зараз угода про купівлю запорізького заводу Мотор Січ і заявив, що таке підприємство має контролювати держава.

Про це він повідомив в інтерв’ю “Економічній правді”.

Абромавичус розповів, що операція з купівлі запорізького заводу дісталася його команді у спадок і акції вже придбані китайськими інвесторами.

“Покупець попросив про можливість консолідувати більше 50% акцій заводу. Вчора ми направили до Антимонопольного комітету запит про продовження термінів на два місяці. Сподіваюся, протягом цього часу комітет прийме рішення”, – сказав Абромавичус.

Він заявив, що зараз Укроборонпром проводить аудит взаємин конструкторського бюро “Івченко прогрес” і “Мотор січі”, так як після закриття угоди настануть взаємини українського бюро з по суті китайським заводом “Мотор Січ”.

“Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використовуємо цей час для конкретизації”, – підкреслив Абромавичус.

Керівник Укроборонпром також заявив що завод має контролювати держава.

“Я не знаю, яке рішення прийме АМКУ, все знаходиться в юридичній площині, але я вважаю, що компанію “Мотор Січ” держава повинна контролювати.

…Я впевнений, що в такій чутливій тематиці з інтелектуальної власності по критичному експорту держава повинна мати останнє слово.

Я вважаю, що в підсумку ми повинні прийняти такий же закон, як і в інших розвинених країнах, коли при покупці іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава має право вето”, – сказав керівник оборонного концерну.

Що було раніше:

“Укроборонпром” найняв юристів, близьких до Порошенка – ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні доларів.

Також компанії ухвалили низку соціальних і виробничих зобов’язань, серед яких збереження робочих місць і зарплати і забезпечення заводу замовленнями на достатньому для його розвитку рівні.

США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу «Мотор Січ». Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон планує приїхати до Києва вже наступного тижня, щоб переконати керівництво підприємства не укладати угоду.

Китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) угоду з купівлі понад 50% акцій заводу «Мотор Січ».

Радник з питань національної безпеки США Джон Болтон підтвердив, що намагатиметься переконати українську владу у небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані із “Мотор-Січчю”.

Посольство Китайської Народної Республіки в Україні вважає недружніми київські заяви радника президента Сполучених Штатів Америки Джона Болтона. 30 серпня Посол КНР в Україні Ду Вей провів брифінг з цього приводу.

З’явилася інформація що компанія Xinwei Group та китайський мільярдер Ван Цзина, який стоїть за компанією, та має намір придбати “Мотор Січ” має фінансові труднощі.

“Радіо свобода” повідомило, що Ерік Прінс, власник приватної військово-охоронної компанії і неформальний радник президента США Дональда Трампа, обговорює купівлю української аерокосмічної компанії «Мотор Січ», яку США хочуть не дати купити Китаєві.

6 листопада у Харкові Президент України Володимир Зеленський прокоментував інтерес американського інвестора Еріка Прінса до української аерокосмічної компанії «Мотор Січ». За його словами, він дізнасвя прочитав про це в новинах та “ні з ким не  зустрічався і не обговорював це питання”.

22 листопада з’явилося повідомлення, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) відклав винесення рішення про розгляду заявки китайської Skyrizon і Укроборонпрому про покупку контрольного пакету акцій запорізького заводу Мотор Січ.

Читайте також:

• Jacobs, Яготинське та Пирятин не купуватимуть рекламу на каналах пов’язаних з Медведчуком

• Міська рада Запоріжжя забрала у “Мотор Січі” парк ім. Шевченка

• “Оппоблоківець” із Запоріжжя очолить харківський завод