Інтерв’ю Зеленського для The Guardian: Мендель заперечує «фейки»

Поділитися:

Вихід статті та обкладинки в журналі The Guardian з Володимиром Зеленським,  супроводжувався великою кількістю дезінформації в онлайн-просторі. Заради збереження здорового підходу до інформації їх треба спростувати.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала речниця президента Юлія Мендель

Зокрема Мендель заперечує, що статтю проплатили, що текст вийшов не в журналі та те, що Офіс президенти “цензурував” матеріали західних журналістів.

1. Фейк про те, що стаття була проплачена. Сказати, що обкладинку The Guardian проплатили, може лише той, хто звик, що журналістику проплачують. Офіс Президента цінує якісну журналістику та свободу слова. Я роками працювала з іноземними виданнями. Проплатити обкладинку та статтю в The Guardian неможливо. Як неможливо й перевірити статтю перед публікацією.

2. Фейк, що стаття не вийшла в журналі. The Guardian – це і онлайн-газета, і журнал. Обкладинка з Президентом України вийшла в журналі. В цьому немає жодної помилки.

3. Фейк, що Офіс Президента «цензурує» матеріали західних журналістів. Стаття в The Guardian – не оригінал інтерв’ю. Це повноцінний журналістський матеріал, написаний на основі вражень, особистої думки репортерів, з додаванням фактів із минулого Володимира Зеленського, аналітики його політичного життя, опису важливих подій. Матеріал і написаний у формі статті, а не запитань-відповідей, як це відбувається під час інтерв’ю. Заради ознайомлення аудиторії не лише з враженнями журналістів, а й із самим інтерв’ю Офіс Президента надав увесь текст – із запитаннями та відповідями. Це і є «сухий» оригінал, без інших інформаційних нашарувань.

За словами Мендель, “ще жоден український Президент не з’являвся на таких обкладинках, як Time чи The Guardian, не мав статей-портретів у The New Yorker”.

Що було раніше:

Офіс президента опублікував свою версію інтерв’ю Володимира Зеленського із британським The Guardian. Зробили вони це о 9 ранку 8 березня, за день після публікації інтерв’ю британським виданням та після того як інтерв’ю висміяли у соцмережах, але версія ОП дещо відрізняється від версії британських журналістів.

Читайте також:

• ПриватБанк відкрив програму «Доступні кредити 5-7-9%» для стартапів

• Міністерство розвитку економіки тимчасово очолить Павла Кухту – перший заступник колишнього міністра

• “Фізичний махач та рвання на собі сорочок Brioni”: Рада може проголосувати ринок землі 19-20 березня