Kharkiv IT Cluster провів зустріч з послом Латвійської Республіки: планують організувати ІТ-форум

Поділитися:

19 червня в Харківській обласній держадміністрації пройшла зустріч голови Харківської ОДА Олексія Кучера, директорки Kharkiv IT Cluster Ольги Шаповал та Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса. Темою зустрічі зокрема були побудова плідної співпраці ІТ-спільноти Латвії із ІТ-компаніями Харківського регіону.

Про це йдеться у релізі Kharkiv IT Cluster.

На зустрічі відбулася презентація можливостей і перспектив Харківської ІТ-індустрії, як лідера серед регіонів України. Представлені дані було підтверджено результатами дослідження Kharkiv IT Research 2.0. Зокрема, Ольга Шаповал розповіла про конкурентні переваги ІТ-Харкова для закордонних замовників та інвесторів, поділилася ключовими напрямками роботи Харківського ІТ Кластера

За даними на кінець 2018 року, у сфері ІТ в Харківській області працювало близько 31 тисячі фахівців. За приблизними оцінками на сьогодні, це 35–36 тисяч осіб, які безпосередньо залучені до роботи ІТ-індустрії. Якщо говорити про кількість компаній, то в Харківському регіоні зосереджено близько 500 ІТ-компаній. Якщо говорити про географію збуту, то 95 % послуг ці компанії надають закордонним замовникам. Наші компанії відкриті та зацікавлені в розвитку співпраці з країнами Європейської спільноти, — зазначила Ольга Шаповал.

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні підкреслив, що Латвія зацікавлена у плідній співпраці з довгостроковою перспективою разом із Kharkiv IT Cluster. 

Я впевнений, що все вийде. Ми хочемо зараз, наскільки це можливо, активізувати бізнес-зв’язки та відновлювати відносини з Україною та з Харковом! — повідомив Юріс Пойканс.

Посол запропонував разом із Харківським ІТ Кластером та ХОДА організувати ІТ-форум, який об’єднає бізнес із Латвії та Харківського регіону у фокусі ІТ-індустрії. Часткою цього форуму може стати додатковий освітній елемент — підписання взаємовигідних умов між латвійськими та харківськими закладами вищої освіти.

Зустріч вийшла дуже плідною для всіх сторін:

Ми дуже раді, що все більше закордонних організацій хочуть співпрацювати з Харківською ІТ-спільнотою, і Kharkiv IT Cluster зробить усе можливе, щоби сприяти розвитку екосистеми для ІТ-бізнесу в Харкові,  — зазначила Ольга Шаповал після зустрічі.

Читайте також:

• Для українців таки можуть відкрити європейські кордони – ЗМІ

• У Dragon Capital прогнозують падіння української економіки за 7% за рік

• Конфіскованих собак, котів і диких тварин більше не продаватимуть на аукціонах – Кабмін