Майже 1 мільярда гривень досяг дефіцит бюджету Запоріжжя, зокрема через епідемію та кризу, – депутат міськради Віталій Рябцев

Поділитися:

Депутат Запорізької міської ради (фракція “Батьківщина”) Віталій Рябцев повідомив, що фактично дефіцит бюджету Запоріжжя вже станом на зараз досяг майже 1 мільярда гривень. Це стало відомо на засіданнях депутатських комісій міськради цього тижня.

Зазначимо, що бюджет міста Запоріжжя ще на момент ухвалення, в грудні 2019 року, вже мав дефіцит у 500 млн грн. Тепер навіть за підрахунками мерії дефіцит становить загалом 945 млн грн.

Нагадаємо, 100 млн грн міська влада була змушена виділити додатково на протиепідемічні заходи, а також приблизно в 350 млн грн депутат раніше оцінював втрати міського бюджету від карантинних заходів.

З подачі запорізької мерії міська рада затвердила покриття дефіциту бюджету за рахунок банківського кредиту. Це відбулося одночасно з введенням карантину та посиленням протиепідемічних заходів, але такі самі кредити запорізька міська влада узгоджувала і в минулі роки без епідемій та криз: два кредити на 600 млн грн в 2019-му та 500 млн грн в 2018-му.

Віталій Рябцев зазначає, що при цьому навіть в таких складних умовах “недоторканим” залишилось фінансування облаштувань площ та парків (це, на думку депутата, буде використане владою під час місцевих виборів), але депутатам запропонували на 240 млн грн зменшити фінансування ЖКГ та інфраструктури.