Позиціювання та філософія: як відкрити та не закрити свій заклад

Поділитися:

19 травня у Запоріжжі відбувся практичний майстер-клас для починаючих підприємців та людей, які тільки збираються започаткувати свою справу «Вектор на успіх». Протягом дня п’ять спікерів розповідали, як з нуля запустити бізнес у найактуальніших на сьогодні нішах: бізнес у Instagram та Telegram, торгівля з Китаєм, відкриття власного кафе та товарне підприємництво. Як відкрити та не закрити власне кафе розповіла Вікторія Рейнікова.

Вікторія Рейнікова – 14 років у ресторанному бізнесі, понад 4 років допомагає відкривати заклади та керувати ними, засновниця консалтингової компанії у сфері ресторанного бізнесу Bureau Buisnes Ideas. Вікторія навчила основами ресторанної справи 1,5 тисячі людей та брала участь у розробці та перезапуску більш як 13 закладів.


Вікторія Рейнікова говорить, багато хто вважа відкриття закладу простою справою, але на пракиці все набагато складніше, бо є купа факторів які необхідно враховувати. “Якщо можете не відкривати свій заклад – не відкривайте”, – зазначає вона.

Аби вдало запустити проект необхідно щоб він максимально реалізовував чотири складові: гроші, амбіції, мрії та самореалізацію. Хтось відкриває заклад щоб стабільно заробляти 7 тисяч доларів на місяць, хтось, хоче щоб його бар увійшов до топ-10 українських барів за версією усіх вітчизняних премій, а для когось кафе – дитяча мрія.

Перш за все оберіть правильне позиціювання для свого закладу, хто ви є (ресторан, кафе, кав’ярня) – це навіть важливіше за назву, бо клієнти мають розуміти куди йдуть.

Наступний етап – це візуалізація продукту. Треба пропрацювати та візуалізувати кожну страву та кожний напій, який будуть готувати у вашому закладі.

Назва – посередня складова, над нею не варто «заморочуватися». Для того, аби обрати неймінг можна надихатися Pinterest, дивитися фільми, подорожувати. Якщо назва не «народжується» можна пошукати влучне слово у словнику. Ще важливий, але не надто поширений в Україні елемент – слоган. Один з вдалих прикладі – слоган сервісу доставки здорової їжі: «Здорове харчування для тих, хто заробляє швидше ніж готує». Ця фраза максимально змальовує цільову аудиторію для якої працює компанія.

Визначтесь, які цінності несе ваш заклад, вони мають реалізовуватися у «3 П» бренду: пропозиція, персоналізація та призначення. Загалом, цінність бренду – це загальна сума того, скільки люди готові переплати чи як часто вони обиратимуть саме ваш заклад, а також пов’язані з ним очікування, спогади, історії.

У правильного та успішного бренду завжди є місія або філософія – те, заради чого заклад працює, що хоче дати клієнтам. Приклад філософії бренду одного з барів:

Створити місце чоловічої сили. Чоловічий барліг. Місце, куди чоловік може втекти в будь-який момент. Де немає загроз. Воно настільки чоловіче, що заходячи в нього, у будь-якого відразу виростає борода. Тут немає місця жінкам, але вони йому довіряють, бо чоловіки повертаються звідти відпочилі, знявши стрес і напряг. Повна свобода, і водночас безпеку. Чоловічий світ, де нічого не відволікає. Будь то важлива зустріч, ділові переговори, зустрічі з друзями або партнерами, перегляд спортивних подій, гра в покер, більярд або беттинг. Місце, де є все, що він звик отримувати, і є те, що йому не дали інші формати. Місце, де кожен чоловік відчуває себе красенем. Місце, яке дає можливість бути причетним до світу спорту, азарту, свободи – чоловічої свободи. Стати lifestyle-способом життя для успішних чоловіків.

Треба чітко прописати портрет цільової аудиторії (буквально знайти фотографії схожих людей). Для сегментації своїх клієнтів можна застосувати метод Шерінгтона (п’ять «W»: What?, Who?, Why?, When?, Where?) чи ВВІ (5 W + How much). Також візуалізуйте портрет команди, шукайте людей, які концептуально відповідатимуть закладу.

Надалі треба підібрати декілька варіантів інтер’єру закладу та брендингу, Знайти приміщення, яке відповідатиме усім вимогам розробленої концепції: місце, площа, ціна та фасад. Добре, якщо не буде сходів – заклади зі сходами не продають.

На останок добре, буде прописати легенда закладу. Треба придумати історію, від якої варто чекати продовження.

Нагадаємо, «Гетьман» розпочинає серію публікацій за підсумками «Вектору на успіх». У найближчі декілька днів ми опублікуємо головні поради та рекомендації з виступів кожного спікера, розповімо про їх історії успіху та вдало реалізовані проекти.

Читайте також:

• Контент та трафік: як з нуля запустити успішний бізнес у Instagram

• Запоріжжя взяло «вектор на успіх»: як у місті навчали починаючих підприємців

Вибір ніші та «упаковка» проекту: як стартувати у товарному бізнесі