Рада підтримала спрощену процедуру для розгляду “антиколомойського” закону

Поділитися:

Верховна Рада схвалила застосування особливої процедури під час розгляду в другому читанні законопроекту №2571-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”. Цей закон є однією з вимог для отримання траншу МВФ. За відповідне рішення на позачерговому пленарному засіданні в четвер проголосували 255 народних депутатів.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, після ухвалення Верховною Радою рішення про застосування особливої процедури депутатська фракція (депутатська група) у дводенний термін має право визначити не більше п’яти пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, і направити на адресу головного комітету листа з зазначенням номерів та ініціаторів таких пропозицій, поправок у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання.

Кожен позафракційний народний депутат, пропозиції, поправки якого не врахував головний комітет, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції або поправки, на якій він наполягає, і направити на адресу головного комітету листа з зазначенням її номера в порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання.

Головний комітет у дводенний термін узагальнює пропозиції та поправки й готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні, до якої входять також усі враховані головним комітетом пропозиції та поправки.

Відповідно до закону “Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів України в ході законодавчої процедури” особлива процедура застосовується, якщо до законопроекту, який готується до другого читання (крім проекту кодексу, оскільки його розглядала Верховна Рада за спеціальною процедурою), подано пропозицій і поправок у кількості, що уп’ятеро або більше перевищує кількість статей проекту первинного законодавчого акта, але не менше ніж 500.

Під час підготовки до другого читання законопроекту №2571-д про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності було зареєстровано 16,5 тис. поправок, з яких парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВР урахувати близько 300.

Читайте також:

• Є ризик “клонування” центрів адмінпослуг, просто під іншим брендом, – підприємці про анонсовані Мінцифрою консалтинг-зони

• “Слуга народу” перед закриттям авіасполучення виїхав на Кіпр і досі не повернувся

• За час карантину більше половини робітників зазнали змін у робочому графіку – опитування