Проект команди Гетьман медіаконсалтинг

В Запоріжжі пройшла акція на захист мовлення суспільного телебачення UA:Запоріжжя

Поділитися:

Сьогодні в Запоріжжі відбулась акція проти скорочення ефірного часу регіональних суспільних телерадіокомпаній.

Відповідно до нової концепції, регіональне мовлення філій “Суспільного” планується скоротити до 1 години на телебаченні та 1 години 30 хвилин на радіо.

Колективи телерадіокомпаній та представники громадськості сьогодні протестували проти цих нововведень у 8 регіонах: Запоріжжі, Житомирі, Миколаєві, Кропивницькому, Херсоні, Луцьку, Ужгороді та Рівному.

“Нас ознайомили з Концепцією регіонального мовлення, яка передбачає скорочення (одна година для телебачення та півтори – радіо, – авт.) щоденного власного виробництва регіонального контенту, а отже, суттєве зменшення можливості представлення інтересів місцевої громади в локальному інформаційному просторі. Вважаємо, що це скорочення не тільки не відповідає засадничим принципам Суспільного, а й загрожує інформаційній безпеці кожного регіону, особливо тих, які межують з окупованими територіями, і де останнім часом посилилися ворожі інформаційні атаки”, – цитує “Укрінформу” телеведучу, голову редакційної ради Запорізької філії ПАТ “НСТУ” Ольгу Вакало.

Журналісти запевняють, що виступають за виробництво власних програм і кажуть, що хотіли б побачити разрахунки та рейтинги, які стали основою нової Концепції розвитку суспільного мовника.

За словами продюсерки UA:Запоріжжя Наталії Андреєвої, наразі не йдеться про скорочення ефірного часу чи штату телерадіокомпанії. Нова концепція передбачає, що кожна філія “НСТУ” буде виробляти одну годину (замість трьох, що є на сьогодні) суспільно-політичного мовлення на день — це аналітична програма, яка виходить з новин регіону, висвітлює кілька або одну головну з ТОП-тем регіону. Цей формат ще не запроваджений, але розробляється.

“Зменшено кількість програм, які будуть безпосередньо вироблятись у цій будівлі (запорізька філія “НСТУ” – авт.), але не зменшиться кількість регіонального контенту як такого. Ми як мовили 16 годин, так 16 годин мовити і будемо. Скорочення людей також не має», – говорить Андреєва.

Тим часом в нашому telegram-каналі