“Можна здати назад, зберігши при цьому обличчя”, – радник Кабміну про позицію Уряду щодо виїзду заробітчан

Поділитися:

Європа переживає “тотальний” дефіцит робітників і потребує українських заробітчан. За сезон вони можуть заробити там близько 100 тисяч гривень, що неможливо в Україні. Тому уряд не повинен перешкоджати виїзду людей на заробітки.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише радник Кабінету міністрів з економічних питань Олексій Мушак.

В ЄС зараз тотальний дефіцит сезонних робочих рук. Німеччина потребує 300 тисяч робітників, Великобританія 70 тис. Те саме в Іспанії, Португалії, Нідерландах. Основним постачальником робітників зараз виступає Румунія. Місцевий уряд зрозуміло не проти, бо під час кризи кожна копійка дорога. Зайшов на їх OLX. Там пропозиції від 1200 до 1800 євро на місяць або 5-6 тисяч за сезон. Очікувана мінімальна погодинна оплата 9.35 євро за умови збору 23 кг спаржі, – пише Мушак.

За його словами, з вирахуванням податків, за сезон українець там може отримати 3-3.5 тисяч євро або близько 100 тисяч гривень. “Чи має право Уряд або взагалі хтось інший забороняти українцю заробити ці кошти питання риторичне. Не влада буде кормити сім’ї українців і не владі це забороняти”, – зазначає радник Кабміну.

Та додає, що в останніх переглянутих рішеннях від Кабміну формально заборони нема, скоріш за все воно могла б реалізуватися через дозвіл на вильоти з аеропорту Бориспіль. “Відповідно ще можна здати назад, зберігши при цьому обличчя. До чого і закликаю”, – резюмує Мушак.

Що було раніше:

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна отримує звернення від держав-партнерів про потребу в українських робітниках, але на тлі пандемії відправляти їх за кордон “нелогічно”.

Читайте також:

• Скасування мораторію на продаж землі може збільшити ціну оренди: вона не росла 3 роки

• Дія.Бізнес у Харкові відкриє першу в країні консалтинг-зону для підприємців

• «Моторні» YABLOKi. Як власник YABLOKi та Jobs Cafe «увійшов» до штаб-квартири прихованої імперії «Мотор Січі»