У Авакова хочуть більші штрафи за образу поліцейських та “реальні терміни” за газові балончики

Поділитися:

Після подій під судом над активістом Сергієм Стерненком МВС вирішило посилити відповідальність за використання газового балончика проти поліції. Також буде збільшено штраф за образи поліцейських.

Про це в інтерв’ю «РБК» розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Наприклад, плюнути в поліцейського коштує від 136 до 255 гривень. Це хіба нормально? Ні, не нормально. Після подій під судом у Стерненка я отримав завдання розробити законопроект. У ньому буде збільшено штраф за образи поліцейських, які ми чуємо постійно. Далі, щодо використання газових балончиків: ми будемо вводити додаткову відповідальність для тих, хто труїть ними поліцейських або інших учасників акції, – сказав він.

За словами Геращенка, звичайні люди можуть мати балончики як засоби самозахисту. Але коли під відео сльозогінний газ використовується проти поліцейських або інших учасників акції – це вже не мирна акція протесту.

Це буде додаткова кваліфікуюча ознака. В статті кримінального кодексу про хуліганство як обтяжуюча обставина вказується використання кастетів, біт і т. д., ми додамо туди ще і сльозогінний газ. Тоді за це можна буде отримати реальний термін, – зазначає заступник голови МВС.

Читайте також:

• Стало відомо звідки “злили” персональні дані українців, якими, серед іншого, торгували у телеграмі

• Один з керівників “Слуги народу” визнав, що відео про “корабельну сосну” справжнє та вибачився перед усіма – раніше він заявляв про монтаж (відео)

• У Зеленського лишилося всього 175 “вірних” депутатів у “Слузі народу”. Президент втрачає контроль над фракцією – ЗМІ