Віктор Хоцький: Бюджет міста — це гроші запорожців, які повинні витрачатися ощадливо

Поділитися:

Віктор Хоцький, управлінець з величезним досвідом, балотується в мери як самовисуванець, і вважає, що Запоріжжю потрібен незалежний лідер. Багато років він обіймав керівні посади в структурах місцевого самоврядування, воював в АТО в складі 55-ї окремої артилерійської бригади. Це його перше інтерв’ю в якості кандидата на посаду міського голови Запоріжжя.

— Перше питання, яке, впевнений, цікаве запорожцям: навіщо Ви йдете в мери? Що було для Вас основним мотивом балотуватися?

— Я хочу реалізувати свій господарський досвід в роботі для міста. Я не можу залишатися осторонь, дивлячись на те, як Запоріжжя зупинилося в своєму розвитку. Це потужне, самодостатнє місто з величезним потенціалом. Тут великі ресурси — економічні, інноваційні, кадрові. Місту потрібен незалежний мер, який зможе повною мірою все це використовувати на благо городян. Я пропоную нову систему управління містом і міським господарством.

Я йду в мери, як самовисуванець. Це означає, що на мене не поширюються жодні партійні установки, це дає повну незалежність у створенні програми, це дає можливість не підлаштовуватися під інтереси фінансово-промислових груп, які ділять наше місто під свої чисто комерційні інтереси. Я розумію, що буде нелегко. У мене немає такого фінансового та організаційного ресурсів, які є у кандидатів від розкручених партій, і у тих кандидатів, яких підтримують олігархи. Я заплатив грошову заставу при висуненні зі своїх власних коштів — можете подивитися мою декларацію. У мене немає і адмінресурсу, який є у правлячої партії. Але я глибоко переконаний в тому, що настає час справжніх професіоналів — господарників, які мають досвід і бачення шляхів вирішення проблем. Настає час, коли виборець проголосує не емоціями, не під впливом пропагандистських маніпуляцій, а вдумливо, після аналізу всіх програм. Я вірю, що здоровий глузд переможе.

— Віктор Іванович, можете сформулювати коротко основні ідеї Вашої передвиборної програми?

— Моє основне передвиборче гасло — економія і ощадливість, дбайливе використання бюджетних коштів. Це гроші платників податків. Люди повинні знати, на що йдуть ці гроші, контролювати всі ці процеси. На мій погляд, нинішня міська влада кричуще нераціонально витрачає міський бюджет! Яскравий приклад — Правобережний пляж, який можна було побудувати набагато дешевше і якісніше. А вивільнені кошти використати на інші нагальні завдання. Інший приклад — проспект Маяковського.

Начебто все красиво і пристойно на вигляд, але не до кінця зроблено озеленення, відвалюється плитка, вже руйнуються лавки. Знову ж таки, у мене великі питання по вартості будівництва. І по його термінам — роботи йшли з 2016 по 2020 рік, хоча будівництво, впевнений, можна було завершити швидше. Такі приклади можна наводити нескінченно. Ні для кого не секрет, як проводяться тендери під такі об’єкти, як завищуються кошториси, які компанії стають підрядниками. В результаті, недоотримує місто, недоотримують запорожці.

Особливу увагу планую приділити сфері житлово-комунального господарства, впевнений — запорожці погодяться зі мною — вона занедбана. Влада дбає про великі багатомільйонні об’єкти, які вигідні для підрядника, та й для замовника теж. А житлові будинки лагодити нецікаво, тому що «відщипнути» не виходить, або ж виходить зовсім небагато. Підтвердженням цього є величезна кількість аварійних об’єктів, які на зло місцевої влади почали сипатися як раз перед виборами. І не випадково саме перед виборами проблеми загострюються — це сигнал містянам, що час міняти ситуацію кардинально! Коли запорожці доручать мені управління містом, то саме будинки людей будуть в пріоритеті протягом усієї каденції.

Запорожці, довідавшись про те, що я балотуюся, дзвонять і розповідають про численні міські проблеми. Я і моя команда збираємо їх і аналізуємо. Я відкритий для діалогу. Пишіть на електронну пошту viktor_rada@ukr.net. Також, запрошую до обговорення проблем міста та шляхів їх вирішення на моїй сторінці у Фейсбуці — працюємо разом.

— Яким Ви бачите наше місто, якщо говорити про ідеальний його імідж? І які першочергові кроки нова міська влада на чолі з новим міським головою повинна зробити для ефективних перетворень?

— Міська влада повинна почати з себе. Розпорядженням номер 1 міського голови Віктора Хоцького буде розпорядження про скорочення числа моїх заступників. А зекономлені на утриманні заступників гроші ми спрямуємо на допомогу соціально незахищеним категоріям запорожців.

В першу чергу ми зробимо аудит дій попередньої влади і стану міського господарства. Потрібно чітко розуміти, які проблеми є на сьогодні у міста, і які інструменти їх вирішення потрібно використовувати. Вже зараз до мене надходить багато пропозицій від запорожців. Ми врахуємо їх всі в нашій подальшій роботі.

На базі цих пропозицій розробимо довготривалі стратегічні плани розвитку міста — на п’ять, десять і двадцять років. Залучимо до розробки провідних експертів і вчених.

У Запоріжжя немає виразного містобудівного плану. При цьому, у нас працюють талановиті архітектори. Їм просто не дають розкритися в повній мірі. Але ж нам є, чим пишатися. Нагадаю, в тридцяті роки проект Соцгорода був відзначений нагородами на міжнародних архітектурних виставках в Парижі і Нью-Йорку. Ставши міським головою, я обов’язково запрошу наших кращих архітекторів для створення сучасного міста. І призначу головного архітектора Запоріжжя — офіційно ця посада вакантна вже чотири роки.

А що стосується образу міста, то наше рідне Запоріжжя завжди було, образно кажучи, чотири рази столицею — козацької столицею, енергетичною, автомобільною, металургійною. За останні роки ми багато втратили. У промислових підприємств є великі проблеми — починаючи від необхідності масштабної модернізації і закінчуючи відтоком кваліфікованих кадрів. Енергетична галузь також переживає кризу. Для підтримки іміджу Запоріжжя, як одного з сакральних символів української ідентичності, козацького краю, привабливого для туристів, потрібні якісні інфраструктурні зміни. Іншими словами, нам потрібно відродити наше місто в його якостях, які історично склалися. У цьому я бачу своє завдання на посаді міського голови.

Я бачу Запоріжжя в найближчому майбутньому комфортним і безпечним для проживання. Підкреслю ще раз — саме безпечним. Починаючи від кожного конкретного будинку і закінчуючи всією міською інфраструктурою. У місті не буде перебоїв з водою, теплом і електрикою. Міське господарство буде працювати, як годинник. Безпечні тротуари, обладнані пішохідні переходи, логічно встановлені і завжди працюючі світлофори, на належному рівні відремонтовані дороги. Місто буде повноцінно освітленим — кожен район, кожна вулиця, кожен двір. Повинна працювати єдина система відеоспостереження. Відеокамери магазинів, установ і приватних домоволодінь повинні бути об’єднані в єдину мережу.

— Одна з проблем, з якою стикається мер будь-якого українського міста, це тарифи. Сьогодні більшість запорожців незадоволена непрозорістю системи їх нарахування. Як Ви прокоментуєте цю ситуацію?

— Я виступаю за справедливі тарифи — такі, які відповідають реальним розрахунками їх вартості. Всі послуги при цьому повинні бути якісними. Провівши реальні розрахунки, подивившись, де і як можна заощадити на користь кінцевого споживача — запорожців, можна істотно знизити тарифи. Я збираюся провести опитування серед співробітників тепломереж і водоканалу для розуміння інструментів економії і перевірки вартості послуг.

Якщо жителі платять за послуги, то повинні і контролювати їх якість. Вихід один — створювати ОСББ. Повинна діяти Програма підтримки ОСББ та ЖБК міста, по якій відбувається співфінансування робіт.

Шлях до економії ресурсів і коштів — це енергозбереження. Повинен бути комплексний підхід в реалізації заходів з енергозбереження: будинок повинен бути повністю утеплений, замінені всі вікна, встановлено ІТП з терморегулятором, оновлена ​​система опалення.

Є ідея на всіх муніципальних будівлях і опорах Міськсвітла поставити сонячні батареї. Місто буде отримувати додаткові надходження до бюджету. Взагалі, потрібно масштабніше використовувати альтернативні джерела енергії — майбутнє за енергонезалежною Україною.

— Місто рясніє білбордами і іншою зовнішньою рекламою з обличчями кандидатів. Але Вас серед них немає. Не вірите в силу реклами?

— Вартість білборда на місяць — до 10 000 гривень. Якщо помножити це на кількість конструкцій, то виходить величезна сума, яку можна витратити на дійсно важливі для міської громади потреби. Це десятки, навіть сотні мільйонів гривень. Я принциповий противник такого марнотратного підходу до виборчої кампанії. Всі ці люди обіцяють запоріжцям молочні ріки і кисільні береги. Все як завжди. А на багатьох містян це діє з точністю до навпаки — не потрібно великих математичних здібностей, щоб порахувати вартість всього цього рекламного шабашу. Скільки корисного для міста можна зробити на ці гроші! На зекономлені від білбордів гроші я вже закупив спортивний інвентар для рідної 55-ї окремої артилерійської бригади, в складі якої я воював в АТО. Закликаю інших кандидатів наслідувати мій приклад.