Водонапірній башті у Шевченківському районі рекомендували присвоїти статус пам’ятки архітектури. Раніше поряд з нею хотіли звести ТЦ

Поділитися:

Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при обласному департаменті культури рекомендувала водонапірну вежу на вулиці Іванова, що у Шевченківському районі Запоріжжя, на присвоєння їй статусу пам’ятки архітектури.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив запорізький краєзнавець Роман Акбаш.

Ділянку землі, де розміщено водонапірну башту по вулиці Іванова, було передано в оренду на 19 років фірмі «Січ-Інвестбуд».  Вона мала намір звести на території торговий центр. Будівництво викликало обурення у окремих мешканців Запоріжжя  – люди вважали, що забудовник має намір зруйнувати автентичну башту.

На момент початку робіт жодного спеціального статусу будівля не мала, одна окремі містяни ініціювали надання башті пам’ятникоохоронного статусу.

У зв’язку з цим прокуратура подала клопотання про призупинення будівництва. Ухвалою судді Шевченківського районного суду було задоволено клопотання, на водонапірну башту накладено арешт, а забудовнику чи іншим фізичним або юридичним особам заборонено пошкоджувати та знищувати водонапірну башту.

Читайте також: 

• У Запоріжжі призупинили резонансне будівництво через накладання судом арешту: що сталося