Як ІТ-служби працюють в умовах війни: AgriChain ділиться досвідом

Поділитися:

Повномасштабне вторгнення рф не оминуло нікого, зокрема і IT-спільноту. Представники компанії AgriChain, яка входить до агрохолдингу «Астарта-Київ», поділилися як зустріли початок війни та справляються з поточними проблемами організації.

Довідка

«Астарта-Київ» – один з найбільших публічних вертикально інтегрованих агроіндустріальних холдингів в Україні. До складу агропромхолдингу «Астарта-Київ» входить створена у 2017 році ІТ-компанія AgriChain, що займається розробкою та впровадженням спеціалізованих ІТ-рішень.

До війни компанія створювала багатофункціональні платформи, які об’єднували автоматизацію бізнес-процесів та ефективне управління всіма напрямами діяльності агропідприємств.

На початку повномасштабної російської агресії «Астарті» та підпорядкованим структурам вдалося зберегти колектив та забезпечити безперервність виробничих процесів. В оптимальні терміни була проведена посівна кампанія. У структурі посівів агропромхолдингу відбулися зміни на користь тих культур, які можна переробляти в Україні.

Щодо соціальної відповідальності слід зазначити, що агрохолдинг «Астарта» та благодійний фонд «Повір у себе» з перших днів війни стали на захист рідної країни та українців і на гуманітарному фронті, створивши проєкт Common Help UA. Вклад у перемогу – 10 млн дол. або понад 14 тис. тонн благодійної допомоги.

В перші тижні війни IT-департамент “Астарти” та компанія AgriChain вирішували операційні завдання: чи є все необхідне для продовження діяльності в тому вигляді, в якому дозволяли обставини.

Ми продовжили займатися тими проєктами, які у нас вже були в роботі, та виконали усі зобов’язання перед зовнішніми клієнтами. Для мене було важливо не лише відновити роботу, але й щоб уся команда була залучена у процес й колеги мали менше часу для читання новин та занурення у деструктивні стани, – говорить Наталія Богачева, директорка компанії AgriChain.

Трудові ресурси були розподілені: спеціалісти, які працювати із зовнішніми клієнтами, зосередилися на внутрішніх проєктах. Мова йде про «СпівДію», Common Help UA та проєкти «Астарти», де була потрібна участь команди AgriChain.

Одним із важливих завдань IT-компанії було супутникове контролювання об’єктів (особливо на окупованих територіях). А також віддалене відстеження та блокування польової техніки, яку викрали на півдні України.

Ключовим аспектом роботи компанії стала IT-безпека. З 1 липня було створено відділ кібербезпеки «Астарти».

Наша служба кібербезпеки працювала в режимі 24/7 і зараз активно продовжує працювати, досліджуючи інформаційні периметри компанії. Окремо варто зазначити, що ми мали завдання, не знижуючи захисту наших інформаційних систем, знайти рішення розгорнути корпоративну інфраструктуру на персональному домашньому комп’ютері для тих працівників, які змушені були швидко їхати з дому без робочих комп’ютерів. І це завдання було успішно вирішено, – каже Олександр Войналович, директор департаменту розвитку інформаційних технологій.

Зараз AgriChain розпочала співпрацю з американською компанією Planet Labs. Ця компанія зробила революцію в індустрії спостереження за поверхнею Землі завдяки високій точності супутникових знімків. Сьогодні AgriChain знаходиться в процесі інтеграції з Planet, щоб клієнти отримували максимально якісні супутникові індекси із високою роздільною здатністю (мова йде про 3-4 метри).

В компанії зазначають, що вже наприкінці березня й ІТ-департамент, і компанія AgriChain вийшли на довоєнний режим роботи та роблять все для перемоги України.