Щонайменше півтисячі запорізьких бюджетників “мобілізували” для “добровільно-примусового” підписання петиції на захист мера Буряка від президента Зеленського

Поділитися:

“Гетьман” перевірив більше тисячі підписів петиції на “захист” мера Запоріжжя Володимира Буряка – щонайменше на 61% вони надані міськими чиновниками та співробітниками комунальних закладів. В переліку достатньо ознак того, що підписання відбувається за “планом” і в “добровільно-примусовому” порядку – це підтверджують і співрозмовники “Гетьмана” з числа “бюджетників”.

13 квітня на сайті президента була опублікована електронна петиція з вимогою “припинити переслідування міського голови Запоріжжя Володимира Буряка”. Це один з етапів політичного протистояння між запорізькою мерією та центральною владою або, умовно, між мером Володимиром Буряком та президентом Володимиром Зеленським.

За останні півроку правоохоронці вже неодноразово навідувалися до членів мерської команди з обшуками та затриманнями, але мер та його соратники називають це політичними переслідуваннями. Відповідна електронна петиція на президентському сайті могла б показати “народну підтримку” Володимира Буряка…

…Та вийшло не зовсім так. Через два місяці після публікації і менше ніж за місяць до дедлайну її підтримали близько 2200 громадян з необхідних 25000. Крім того, менше ніж через тиждень після її публікації запорізькі журналісти помітили, що значну кількість підписантів складають так звані “бюджетники”: вчителі, лікарі та чиновники, а також політичні соратники Володимира Буряка з його “іменної” партії “Єднання”. Проте тоді прибічники міського голови зазначали, що вибірка, в якій відшукали “бюджетників”, надто мала – лише кілька десятків людей.

Минулого тижня “Гетьман” проаналізував значно більшу вибірку – половину з тих, хто встиг підписати петицію за 2 місяці, тобто більше тисячі людей. Якщо бути точними, 1113 людей, які залишили свій підпис з 22 квітня по 10 червня. Щонайменше 61% з них (682 з 1113) виявилися опосередкованими підлеглими Володимира Буряка: співробітниками підрозділів мерії та районних адміністрацій, лікарями та вчителями тощо – і членами їх родин.

Не обтяжуватимемо цей текст повним переліком – з ним можна ознайомитись тут і особисто переконатися в цьому факті.

На що варто звернути увагу:

  • кидається в очі скоординованість підписантів: співробітники одного і того ж органу міської влади чи закладу голосують як по графіку: масово та часто за один-два дні. Наприклад, Департамент фінансової та бюджетної політики Запорізької міськради дав 27 (!) підписів за один день – 22 травня. Цей же департамент, а також Департамент економічного розвитку, “відстрілялись” в кінці травня, а на початку червня масово почали залишати підписи вже співробітники міської дитячої лікарні №5, які до 1 червня про петицію ніби і не знали. І таких фактів “підозрілої” поведінки – дуже багато.
  • двоє “бюджетників”, з якими поспілкувався “Гетьман”, підтвердили, що план щодо підписів спускають “згори”, а безпосередні керівники “на місцях” доносять співробітникам “наполегливі прохання” залишити підпис на підтримку мера. За словами наших співрозмовників, примусу чи погроз при цьому немає, але про “добровільне” голосування треба відзвітувати начальнику. Керівник одного з наших співрозмовників написав про збір підписів у загальний чат колективу, в колективі іншого співрозмовника начальник повідомляв про петицію тет-а-тет – у формі особистого прохання до конкретного підлеглого.
  • кількість реальних “замотивованих” підписів точно значно перевищуватиме 60%, оскільки, по-перше, не всіх співробітників деяких комунальних установ можливо ідентифікувати за відкритими джерелами, по-друге, як можна побачити, до процесу підписання петиції активно “залучають” родичів чиновників. Припущення, що родичі чиновників можуть підтримувати мера “самі по собі”, також можемо відкинути: як видно з переліку, родичі співробітників одних підрозділів та закладів голосували також синхронно. Наприклад, 10 червня один за одним лишили свої підписи під петицією родичи трьох різних (!) заступників голови Районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району.
  • “швидкість” підписання петиції зростає. За перші 10 днів червня петицію підтримали 646 людей, тоді як за весь травень лише 143. Імовірно, “диригенти” цього процесу хочуть-таки встигнути менше ніж за місяць набрати необхідну кількість – 25 тисяч підписів.