Посольство США в Києві допомагатиме розвивати космічні технології в Україні та Європі

Поділитися:

На початку грудня в онлайн-режимі відбувся SPACETECH EUROPE Online Hackathon — загальноєвропейський хакатон для студентів і професіоналів із сфер високих технологій та програмування, підприємців, науковців та ентузіастів космосу. Хоча захід був орієнтований на весь континент і глобальне співробітництво США з Європою, його організатором стало саме Посольство США в Україні, а також до організації долучились українська ініціатива SpaceOn, організація Garage48 та America House Kyiv.

Хакатон зібрав понад 200 учасників зі всієї Європи та не лише, а також понад два десятки експертів у космічній галузі, зокрема представників NASA, Європейського космічного агентства та українського КБ «Південне».

Учасники хакатону мали знайти найбільш інноваційні технологічні рішення різноманітних проблем у застосуванні штучного інтелекту і машинного навчання в освоєнні космосу, кібербезпеці, використанні космічних даних для стійкості клімату, управлінні рухом і космічним сміттям, а також у побудові нових космодромів тощо.

Найкращі команди отримали кошти на втілення своїх ідей, запрошення на подальші тематичні заходи, а найголовніше — доступ до наставництва та консультацій від експертів та стартап-інкубаторів: ESA Business Incubation Center Estonia, КБ «Південне», Словацького космічного офісу, Cyprus Research & Innovation Center Ltd, Gravity Incubator, Space Hubs Network тощо.

Як розповіли «Гетьману» в Посольстві США в Україні, метою хакатону було залучення інноваційних технологічних інструментів для розв’язання космічних проблем, сприяння розвитку нового покоління американських та європейських космічних експертів, а також розширення співпраці США та Європи в космічному секторі:

«Освоєння космосу та безпека набувають все більшого значення в останні роки, і надзвичайно важливо, щоб Сполучені Штати та Європа працювали в тандемі, щоб створити безпечне майбутнє для глобальних космічних заходів. Тільки завдяки міцним зв’язкам між активними, молодими професіоналами з космосу наших країн ми зможемо знайти рішення для проблем дослідження космосу та безпеки. І саме для цього ми створили цю програму.

Ми маємо намір, щоб хакатон був постійним, і будемо продовжувати співпрацю».