Проект команди Гетьман медіаконсалтинг

Запорізькій лікарні дали апарат штучної вентиляції легень… для телесюжету

Поділитися:

Апарат штучної вентиляції легень поставили в палаті на час зйомки сюжету. Запорізька міська лікарня № 7 не готова приймати пацієнтів, заражених коронавірусів. Відповідною інформацією і знімками поділилися з «Актуально» схвильовані медики.

Днями в Запоріжжі перевірили на готовність приймати хворих коронавірусом міську лікарню №7, яку перепрофілюють в інфекційний стаціонар. Про це повідомили в прес-службі Запорізької міської ради. Відповідний сюжет вийшов на телеканалі ТВ-5. Але як розповіли «Актуально» джерела в лікарні, апарат ШВЛ, який видно на кадрах біля ліжка, поставили там на час зйомок. Принесли його туди з операційного блоку (його використовують для проведення планових оперативних втручань). Цей апарат, за словами медиків, не придатний для надання допомоги хворим COVID-19.

За словами директора лікарні № 7 Ірини Смирнової та директора департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторії Ушакової, медзаклад готовий до прийому пацієнтів з корона вірусом, проте журналістам “Актуально” медики розповіли, що цей заклад охорони здоров’я не здатен забезпечити стандарти медичної допомоги «COVID-19», затверджені наказом МОЗ України від 13.03.2020 № 663.

Медпрацівники привели не повний перелік невідповідності установи існуючим вимогам до стаціонарного лікування хворих на коронавірус. Так, за станом на 20.03.2020 р. в лікарні, де працює близько 400 осіб, відсутні засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) для медичного персоналу. Це – ізоляційні халати, рукавички, медичні маски, захисні окуляри або щитки, водонепроникні фартухи, респіратори класу не нижче FFP2 тощо. Кількість ліжок з заявлених 70, де хворим можна організувати подачу кисню, обмежена. Їх приблизно 8.

Відсутні також одноразові кисневі інтерфейси, маски для обличчя з/без резервуарними мішками, які будуть потрібні абсолютно всім госпіталізованим хворим. Оснащення палати інтенсивної терапії (ПІТ) повністю фейкове: апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) був тимчасово доставлений туди на період зйомки з операційного блоку (його використовують для проведення планових оперативних втручань). Крім того, відсутні технічні можливості його підключення до джерела кисню в цій палаті, сам апарат не придатний для надання допомоги хворим COVID-19, оскільки здатний підтримувати тільки об’єм, а не тиск в легенях, викликає їх баротравму. Його використання призведе до настання так званого ефекту «схлопування» і ще більшого погіршення стану пацієнтів. Навіть таких апаратів в лікарні не більше 3-4.

За словами медпрацівників, за відсутності засобів індивідуального захисту вони можуть відмовлятися надавати допомогу хворим на коронавірус. Інфікування персоналу лікарні призведе до того, що займатися госпіталізованими пацієнтами буде нікому.

«Міська влада в особі директора департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради не тільки замовчує реальну ситуацію про готовність закладів охорони здоров’я в м. Запоріжжя та, зокрема, в лікарні №7 до боротьби з небезпечною хворобою, але і цинічно поширює неправдиву інформацію з метою «замилити очі громадянам» в умовах глобальної загрози їхньому життю та здоров’ю», – зазначають медичні працівники.

 

Тим часом в нашому telegram-каналі