Сьогодні в Києві проходить 23-й саміт Україна-ЄС. На ньому буде обговорено європейські перспективи України. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на пресконференції з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і президентом Євроради Шарлем Мішелем. Пише LIGA.net
Зеленський заявив:
Дуже чекаємо від керівництва ЄС і країн-членів сміливості та далекоглядності, чіткого сигналу в баченні України невіддільною складовою європейського простору.
Зеленський також назвав логічним і очікуваним кроком надання Україні європейської перспективи, адже вона поділяє спільні з ЄС цінності. За його словами, Україна наполегливо працюватиме з усіма партнерами для досягнення цієї мети.
На пресконференції у Зеленського запитали, чи обговорював він з лідерами ЄС конкретні терміни перспективи членства України в Євросоюзі. Він відповів:
Я сказав керівникам ЄС, що мені як лідеру суспільства і країни не вистачає цього розуміння. Уже вирішили, що ми йдемо цим шляхом, але де той фініш – і чи є він.
На його думку, кожен українець повинен отримати сигнал, що “попереду буде остаточний і важливий результат”.
Мішель відповів, що на саміті обговорювалося зближення ЄС і України, а Зеленський наводив “дуже солідні аргументи”. Також голова Євроради додав:
Ми домовилися мобілізувати дискусії в ЄС. Останніми місяцями видно це прискорення, яке дозволяє ще більше пов’язати наших людей.
Фон дер Ляєн відповіла, що Україна і ЄС дуже близькі та продовжують зближуватися. За її словами, в цьому питанні є три основні напрями: реформи, економічна інтеграція і політична асоціація. Вона окремо подякувала Зеленському за впевненість і рішучість у питанні реформ. Президент Єврокомісії підсумувала:
Важливо, що ми – єдина європейська родина. І ми працюємо разом.






