АМКУ розслідує купівлю Херсонської нафтоперевалки групою ОККО

Поділитися:

АМКУ почав розгляд справи про концентрацію у вигляді придбання АТ «Концерн Галнафтогаз» (група «ОККО») частки в статутному капіталі ТОВ «НАФТА-трансшипмент».

Про це повідомляє Oilpoint з посиланням на прес-службу Комітету.

«За певних умов, в результаті концентрації можливе посилення влади групи «ОККО» на ринках зберігання, гуртової, роздрібної торгівлі бензинами та дизельним паливом», – йдеться в повідомленні.

В АМКУ також відзначають, що транзакція може створювати бар’єри для входу на зазначені ринки інших суб’єктів господарювання, у зв’язку з чим Комітет до 19 вересня буде збирати відгуки всіх зацікавлених сторін.

Нагадаємо, що 18 листопада 2019 року Херсонську нафтоперевалку купив учасник торгів на СЕТАМ за 200 млн гривень. Імена претендентів і переможця система не розкриває.

За інформацією кількох джерел Oilpoint переможцем в торгах стала компанія, близька до концерну «Галнафтогаз» (мережа ОККО), проте в концерні спростували цю інформацію, хоча і визнали зацікавленість в об’єкті.

У 2014 році Херсонську нафтоперевалку передали в якості заставного майна від компанії бізнесмена-втікача Сергія Курченко у власність Національного банку України, і в управління нею ДП «Підприємство із забезпеченню нафтопродуктів».

В кінці липня цього року за рішенням суду Херсонської перевалку передали від ДП «Підприємство із забезпеченню нафтопродуктів» в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

У серпні АРМА без проведення відкритого конкурсу передала Херсонський нафтоперевалочний комплекс невідомій компанії «Вествайд Трейд».

ДП «Підприємство із забезпеченню нафтопродуктів» зажадала від АРМА проведення відкритого публічного конкурсу на управління нафтоперевалки із залученням максимальної кількості учасників, після чого Агентство двічі безуспішно виставляло її на продаж 9 і 29 жовтня минулого року.