Аналітик розповів, чи є у Разумкова шанс потіснити Зеленського

Поділитися:

На думку фахівця, в найближчому майбутньому спікера Ради чекає серйозне протистояння в політикумі.

Дмитро Разумков на даний момент має другий після президента Володимира Зеленського політичний рейтинг і хороші перспективи зайняти перший пост в державі.

Про це в коментарі Главреду розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.

На його думку, на даний момент рівень вимог, які висувають українці до влади, серйозно впав, що і дає можливість з нею боротися новим політикам.

“Будь-який політик в Україні, який не їв немовлят на сніданок, може претендувати на будь-яке місце в політичній системі, оскільки у нас геть відсутні морально-етичні критерії оцінки політиків. Більш того, він має реальний шанс опинитися нагорі, оскільки електорат, на жаль, дуже маніпулюємо, та й останнім часом рівень вимог до представників влади настільки низько впав, що практично будь ‒ яка людина виграє у нинішньої гламурної влади”, – заявив Кочетков.

На його думку, в офісі президента вже серйозно розглядають Разумкова як конкурента для Володимира Зеленського.

“На цьому тлі Дмитро Разумков, який зумів проявити себе стриманим політиком, викликає симпатію і має на сьогодні другий після президента Зеленського рейтинг. Офіс президента давно насторожено поглядає в бік Разумкова й успіхів як лідера парламенту та охоче його підставив би, щоб зменшити його шанси протистояти Зеленському”, ‒ заявив Кочетков.

На думку аналітика, вже в найближчому майбутньому Разумков як спікер Ради буде змушений піти на публічну конфронтацію з президентом ‒ в першу чергу, через питання про закріплення в Конституції особливого статусу тимчасово окупованих районів Донбасу.

“Разумков не є фахівцем, тому навряд чи стане очолювати Кабмін, оскільки зараз у нього і так, згідно з Конституцією, другий за значущістю пост в країні. Тому єдиний для нього варіант – балотуватися в президенти. Влада до нього може перейти якщо він буде змушений піти на публічне протистояння з владою Зеленського і тоді незадоволення обіцянок якраз і інтегрується в його підтримку. Приводом для такого протистояння може стати спроба влади протягнути через парламент кремлівський сценарій мирного врегулювання на Донбасі, включаючи особливий статус, бо це викличе опір частини парламенту і частини Слуг народу. І якщо Разумков підтримає цей опір, це й означатиме старт його політичної кар’єри”, ‒ підсумував він.