Антимонопольний комітет перевірить, чи не було змови на ринку пального

Поділитися:

Антимонопольний комітет України вивчає ситуацію з дотриманням роздрібної реалізації пального.

Про це повідомили у пресслужбі АМКУ

Як зазначають, стан на ринку пального є суперечливим. З одного боку, начебто пальне наявне у достатніх обсягах, а з іншого спостерігається, що окремі оператори не здійснюють реалізацію продукції через роздрібну мережу АЗС, а там, де продажі відбуваються – черги можуть досягати «декількох кілометрів».

Антимонопольний комітет розпочав дослідження щодо дотримання суб’єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Мета – з’ясувати, чи були об’єктивні причини для критичної ситуації, що склалась на ринках роздрібної реалізації пального, зокрема, що стосується обмеження пропозиції протягом квітня – травня 2022 року, чи криза могла бути спричинена змовою найбільших гравців ринку, – йдеться в повідомленні АМКУ.

Першим заходом в рамках дослідження стала робоча зустріч з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні, яка відбулась 12 травня в АМКУ.

Заступниця голови АМКУ Анжеліка Коноплянко під час зустрічі повідомила про початок дослідження та висловила сподівання, що суб’єкти господарювання будуть співпрацювати з комітетом.

Наша мета – у стислі терміни з’ясувати причини виникнення дефіциту на ринку пального та дати суспільству об’єктивну, неупереджену картину щодо цієї ситуації, – зазначила Анжеліка Коноплянко.