Авторитетний бізнесмен з Дніпра Олександр Петровський купує Краматорську ТЕЦ

Поділитися:

АТ «Закритий недеверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Капілано» планує купити акції кіпрської компанії «Хамачі Лімітед», яка є мажоритарним власником «Краматорськтеплоенерго».

Про це стало відомо “Нашим грошам” з порядку денного засідання 15 жовтня Антимонопольного комітету України.

АМКУ має сьогодні почати розгляд питання надання дозволу на придбання акцій «Хамачі Лімітед», що забезпечить «Капілано» досягнення 50% голосів у вищому органі управління компанії.

Бенефіціаром дніпровського венчурного фонду «Капілано» є Олександр Петровський. Він є власником групи компаній «Дельмар», яка будує житлові комплекси в Києві та Дніпрі.

«Хамачі лімітед» володіє 60% «Краматорськтеплоенерго», що оперує Краматорською ТЕЦ. Інші акції належать місцевому комунальному підприємству «Міст».

Кінцевим бенефіціаром «Краматорськенерго» через кіпрську «Хамачі Лімітед», словацьку «Е Конект с.р.о.» і британську «Елні Капітал Лтд» є Маріанна Данилів зі Словаччини. ЗМІ називають її дружиною Василя Даниліва, який раніше мав прізвище Бечварж. За часів прем’єрства Юлії Тимошенко компанія «Korlea Invest, а.s.», що тоді належала Даниліву, контролювала експорт української енергії до Європи. У березні 2020 року Даниліва було засуджено на 10 років тюрми за замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка, його водія та охоронців.

Група «E.connect» купила 60% частку «Краматорськтеплоенерго» у березні 2018 року, а раніше ця частка належала міжнародному енергетичному холдингу «ContourGlobal».

Нині поліція розслідує дві справи щодо можливого зловживання службовим становищем керівництвом «Краматорсьенерго» в 2017 під час виконання угоди зі словацькою «Е.Коннект» про постачання антрацитного вугілля з Росії. Ще одна справа стосується завищення витрат палива «Краматорськтеплоенерго». Із березня 2018 року нові ухвали по цій справі не з’являлись.