Домовилися про полонених і “формулу Штайнмаєра”, не домовилися про кордон і газ, на черзі — обговорення виборів в ОРДЛО: короткі підсумки Паризького саміту в Нормандському форматі

Поділитися:

Близько опівночі офіційно завершився Паризькій саміт в Нормандському форматі за участю президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини.

Зокрема двостороння українсько-російська зустріч тривала близько години. Частину цього часу в зустрічі брали участь керівники “Нафтогазу”, “Газпрому” та “енергетичних” міністерств України та Росії, а близько 15 хвилин Володимир Зеленський та Володимир Путін спілкувалися віч-на-віч.

В документі, опублікованому Офісом президента України за результатами саміту, зазначається, що учасники продовжують дотримуватися Мінських домовленостей.

Серед конкретних найближчих планів щодо Донбасу в Парижі досягнуто таких домовленостей:

  • Подальша підтримка припинення вогню;
  • Розведення військових ще на трьох ділянках до кінця березня 2020 року;
  • До кінця 2019 року — обмін полоненими в форматі “всіх на всіх”;
  • Протягом 30 днів — відкриття нових пунктів пропуску через лінію розмежування;
  • Впродовж 4 місяців сторони планують зустрітися знову для обговорення політичних питань, зокрема і “місцевих” виборів на Донбасі.

Також учасники саміту “вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство”. Зокрема президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що домовленість про вибори має враховувати “формулу”.

В той же час президенти України та Росії не дійшли згоди щодо контролю українсько-російського кордону. Як повідомляє “Українська правда” з посиланням на власні джерела, Володимир Путін наполягав на українському контролі кордону лише після виборів в ОРДЛО, а Володимир Зеленський відстоював проведення виборів після встановлення контролю за кордоном.

Також на саміті не вдалося домовитися і щодо нових контрактів на транзит та постачання російського газу. Україна наполягала на підписанні багаторічного контракту, але Володимир Путін на пропозиції Володимира Зеленського в цьому питанні не погодився.

Фото: https://www.president.gov.ua/