Ердоган: Туреччина не підтримає жодних дій, що порушують мінські домовленості

Поділитися:

Туреччина не підтримає жодних дій, що порушують мінські домовленості, заявив у сьогоднішньому інтерв’ю президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляє LIGA.net

Ердоган сказав, що наголосив у телефонній розмові з президентом Зеленським велике значення, яке Туреччина надає територіальній цілісності України.

“Я також підкреслив, що ми не ухвалюємо і не ухвалимо жодної ініціативи, яка прямо порушує мінські домовленості”, – заявив він.

Ердоган також підтвердив, що Туреччина готова за допомогою дипломатії та діалогу зробити внесок у врегулювання кризи, щоб запобігти її розростанню.

“Найближчими днями ми також проведемо консультації з нашими союзниками в НАТО щодо поточної ситуації, яка загрожує безпеці та стабільності в Чорному морі, та проведемо саміт лідерів НАТО у форматі відеоконференції. Ми сподіваємося, що наші чорноморські сусіди, Росія та Україна, якнайшвидше повернуться за стіл переговорів”, – сказав Ердоган.

Ердоган має намір конкретизувати позицію Туреччини щодо останніх подій навколо України після “віртуального саміту” лідерів НАТО. Поки що він скептично розглядає їхні спроби дипломатичного стримування Росії.

Макрон приїхав до Москви – фотографії на першій шпальті. Шольц приїхав слідом – фотографії теж на першій шпальті. Про Байдена: “Він говорив, він каже”. Поговорили – і все, – сказав Ердоган.

Ми ще не стикалися з такою ситуацією, як відправлення солдатів. Усі лише розмовляють, ніхто справою не займається. Тому Росія зараз і нарощує значну кількість солдатів на кордонах, – вважає президент Туреччини.

Ердоган дав зрозуміти, що “продовжує телефонну дипломатію” із лідером РФ Володимиром Путіним. Він заявив, що для Туреччини однаково важливі як союзники і Росія, і Україна.

“Ми не можемо відмовитися ні від першої, ні від другої. Знайдімо такий крок, щоб ми вирішити питання, не відмовляючись від жодної з них”, – сказав президент Туреччини.