Фотографувати та демонструвати заповнений бюлетень – законно? Суд виправдав запорізького політика

Поділитися:

В Запоріжжі Шевченківський районний суд не побачив порушення закону в тому, що заступник голови Запорізької обласної ради від «Самопомочі» Владислав Марченко в день другого туру президентських виборів сфотографував та опублікував на своїй сторінці в Facebook заповнений бюлетень.

21 квітня політик опублікував фото бюлетеня, в якому заретушована позначка навпроти кандидата Володимира Зеленського. Це фото супроводжувалося словами «Володя тільки не підведи!» та «Твій час все пішов, перемагай, Божого Благословіння та мудрості у всьому!!! Тобі Петре хочеться сказати, то не верба б’є, то народ оцінку ставить твоїй роботі».

Наступного дня поліцейські склали протокол про адміністративне порушення.

Сьогодні, 16 травня, Владислав Марченко опублікував частину постанови Шевченківського суду Запоріжжя: суддя вирішила закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Зазначимо: в частині постанови, яку пан Марченко з якоїсь причини не опублікував, суддя вказує, що така демонстрація бюлетеня не є порушенням закону:

«Натомість, розміщення громадянином України, який не є кандидатом у Президенти України, фотознімку виборчого бюлетеню, не є перевиборчої агітацією, адже жодним чином не закликає інших виборців голосувати за конкретного кандидата та не може вплинути на їх власний поміркований вибір».

Крім того, на думку суду, пост політика «не містить будь-яких закликів до голосування за конкретного кандидата, а лише міркування, оцінку діяльності, надії та сподівання певної особи щодо одного з кандидатів».

Також зазначимо, що обраний президент Володимир Зеленський в повністю аналогічній справі (він 21 квітня продемонстрував свій бюлетень фотокореспондентам) був визнаний судом винним, має сплатити штраф 850 грнбільше того, новообраний голова держави свою помилку визнав ще в день голосування.