Готель “Дніпро” продали за мільярд: в Бюджет перерахували кошти

Поділитися:

Новий власник готелю «Дніпро» Олександр Коханівський перерахував 1,1 млрд гривень до держбюджету.

Про це повідомив у Facebook голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко, передає “Радіо Свобода”.

За його словами, переможець аукціону пройшов усі можливі перевірки та виконав умови для отримання права власності.

«З моменту оголошення результатів аукціону кошти переможця відкритих торгів проходили ретельну перевірку на відповідність вимогам чинного законодавства. Нагадаю, ключова із них: не допустити російського капіталу на приватизовані українські підприємства», — пише Сенниченко.

Яка передісторія?

Готель «Дніпро» — цн 186 номерів, ресторани, бар, SPA центр та декілька конференцзалів. За 2019 рік державі він приніс прибуток у 146 млн гривень. Водночас готель накопичив 4,8 млн боргів. Саме тому він опинився у списку приватизації державних об’єктів.

15 липня 2020 року відбувся аукціон з продажу готелю. Це був перший об’єкт, виставлений на аукціон в межах «Великої приватизації».Стартова ціна готелю, встановлена Фондом держмайна, складала 80,9 млн гривень, а кінцева ціна за результати аукціону склала 1 мільярд 111 мільйонів 111 тисяч 222 грн 22 ком від ТОВ «Смартленд».

Хто новий власник і що буде з готелем?

Власником готелю став засновник української кіберкоманди NAVI Олександр Кохановський із партнерами. Він вже майже 20 років працює в індустрії кіберспорту. Його команда NAVI у 2010 році вперше в історії кіберспорту виграла три головних турніри за один рік — World Cyber Games, Intel Extreme Masters та Electronic Sports World Cup.

У готелі «Дніпро» Кохановський з партнерами планують створити тренувальні зони, кіберспортивну сцену, номери для професійних гравців.