Інвестиції, фінанси та вектори розвитку: в Києві обговорили українсько-ізраїльське співробітництво

Поділитися:

15 грудня у Києві відбувся Українсько-Ізраїльський інноваційний саміт, який вже встиг стати традиційним за чотири роки свого існування. Ця подія присвячена розвитку ділових, технологічних та дипломатичних відносин між Ізраїлем і Україною. 

Засновниця Ukrainian Israeli Innovation Summit, Альона Новгородська розповіла про значення проєкту:

Саміт – це справжній інтерактивний майданчик для діалогу між державами, бізнесом, громадськими діячами України та Ізраїлю. За чотири роки проведення більше 50-ти технологічних компаній України знайшли нових клієнтів у Ізраїлі, а також близько 30 ізраїльських стартапів відкрили офіси в Україні.Тільки за останні два роки обсяг продажів IT-послуг ізраїльським клієнтам склав близько 200 мільйонів доларів.

Звертаючись до учасників саміту, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про необхідність комунікації між країнами:

 Україна зацікавлена в обміні досвідом і вивченні ізраїльської практики державної підтримки таких сфер як розвиток новітніх технологій, комерціалізація наукових досліджень, створення стартапів і заохочення інвестицій в інноваційні розробки.  За 30 років співпраці між Україною та Ізраїлем ми маємо багато досягнень. Сподіваємося, що надалі буде втілено ще більше спільних проєктів.

На шести тематичних дискусійних панелях учасники обговорили технологічні екосистеми країн, медичний менеджмент, новітні технології, співпрацю у сфері будівництва та індустріальних парків, розвиток міжнародного диверсифікованого бізнесу, а місце жіночого лідерства у сфері бізнесу.

До дискусії приєднались міністри та посли обох країн. Уповноважений посол Ізраїлю в Україні, Міхаель Бродський відзначив успішне співробітництво України та Ізраїлю:

 Україна – це єдина країна на пострадянському просторі, яка дуже ефективно співпрацює з Ізраїлем. Ми почали обговорювати торгові угоди, які посилять нашу співпрацю у сфері IT та у фінансовому секторі.Також ми розуміємо, що у нас є великий потенціал у сферах сільського господарства, безпеки та охорони здоров’я. Це дозволить відкрити нові можливості для ефективного співробітництва.

За словами посла України в Ізраїлі, Євгена Корнійчука, між країнами сформована потужна договірно-правова база, яка складає понад 40 договорів. Слід зазначити,  що цього року запрацював договір про вільну торгівлю, який створює сприятливий бізнес-клімат.

Експерти підкреслили, що IT-сфера є новим локомотивом української економіки, і ця тенденція буде зберігатися, адже кількість спеціалістів до 2025 року лише подвоїться. Втім, зараз уряд також створює проєкти підтримки для інвестування в харчову та агропромисловість за програмою так званих “інвестиційних нянь”.

Ексклюзивно до 30-річчя дипломатичної дружби була проведена церемонія нагородження «ТОП-30 творців ізраїльсько-українських змін», де відзначили громадських діячів, видатних ізраїльтян та українців, які зробили вагомий  внесок у розвиток співпраці між країнами. Так відзнаку отримали міський голова м.Дніпра Борис Філатов, експосол України в Ізраїлі (2010-2020 рр.) Геннадій Надоленко, мер м.Умань Ірина Плетньова та інші.