Кабмін змінює структуру імпорту пального в Україну — Мінекономіки

Поділитися:

Уряд шукає шляхи якнайшвидшого забезпечення українців пальним.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки у Telegram.

У міністрестві зазначили, що раніше імпорт здійснювався автомобільним, залізничним, морським та трубопровідним транспортом.

Проте зараз, з початком російського вторгнення структура імпорту радикально змінилася. Морські поставки заблоковані агресором, а через залізничний і трубопровідний транспорт більша частина пального постачалась з рф та білорусі. З усіх доступних шляхів залишився автомобільний, який до війни забезпечував лише 3% поставок.

Ми активно переорієнтовуємо Україну на інші маршрути постачання. В результаті збільшили об’єми автоперевезення пального у травні до березня у 15 разів, залізничні та річкові – в 5 разів, – заявила міністр економіки України Юлія Свириденко.

Як зазначається в повідомленні, у травні очікується значно більше споживання – 120 тис тонн, і Уряд може сприяти забезпеченню його наявності на ринку. Триває робота над завезенням запасів для операторів ринку. Щодо дизелю, то його потреба на травень складає 254 тис тонн.

За словами міністра економіки, цей обсяг вдасться забезпечити за рахунок максимальних обсягів імпорту, збільшивши пропускну спроможність автомобільних переходів та залізничного перевантаження. Також триває робота над вузлами перевантаження на залізниці та нестандартними логістичними маршрутами через порти Чорного моря, Балтики та Андріатики.