Кандидат на посаду голови САП пояснив затримку із призначенням: у генпрокурора загубили документи

Поділитися:

Кандидат на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко повідомив, що кадрові підрозділи Офісу генпрокурора втратили його документи, тому додаткова спецперевірка може тривати до 50 днів. Про це він заявив в інтерв’ю Українській правді, пише LIGA.net

Мені працівники кадрових підрозділів Офісу генпрокурора зателефонували, що вони втратили довідку про очищення влади. Я цю довідку надав ще навесні 2021 року. Я їм привіз знову. Потім втратили мої дипломи, – розповів Клименко.

Кандидат на посаду керівникас повідомив, що перевірка має бути щонайбільше 25 днів, проте її можуть провести і після оголошення переможця.

Можуть зараз провести (перевірку, – ред.), потім визначити переможця та повторно щодо переможця ще провести. Це вже 50 днів, – розповів Клименко.

Він додав, що не знає, які ще підстави може вигадати комісія, щоб затягнути процес і не оголошувати його переможцем.

  • У САП немає постійного керівника із серпня 2020 року. Призначення голови САП до грудня 2021 року – один із структурних маяків меморандуму України з МВФ.
  • У вересні 2021 року Україна зобов’язалася найближчим часом обрати голову САП, це зафіксовано у спільній заяві після зустрічі Зеленського та лідера США Байдена.
  • Центр протидії корупції заявив, що Офіс генпрокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо кандидата на посаду керівника САП Синюка, який посів друге місце у рейтингу за результатами конкурсу. ЦПК вважає, що ОГП цим шукає можливість не призначати на посаду справжнього переможця Клименка.