Лауреатка премії Гонгадзе звинуватила Банкову у тиску на журналістів. У Зеленського відповіли

Поділитися:

Офіс президента тисне на журналістів, стверджує в Facebook лауреатка премії Гонгадзе і ведуча програми “Зворотний відлік” на UA:Суспільне Мирослава Барчук. Радник голови ОП Михайло Подоляк в коментарі  у відповідь звинуватив у заангажованості працівників Суспільного мовника. Про це пише LIGA.net

Журналістка стверджує, що ОП “давно і жорстко контролює присутність” депутатів Слуги народу в ефірах, а кандидати на участь в токшоу узгоджуються з Подоляк. За її словами, останнім часом ОП висуває умови та ультиматуми про присутність “слуг” на ефірах.

Барчук каже, що спершу ОП вимагав взяти на ефір на тему енергетики двох “не експертних” нардепів СН. А в іншому ультиматумі Банкова заявила, що двоє нардепів СН не прийдуть на ефір, якщо на ньому буде виключений зі Слуги народу нардеп Гео Лерос.

За словами журналістки, редакція відмовилася виконувати ультиматуми, після чого ОП звинуватив канал у відсутності представників монобільшості в ефірі та недотриманні журналістських стандартів. Барчук вважає ситуацію “першим дзвіночком” про загрозу свободі слова і незалежній журналістиці.

Подоляк у відповідь сказав, що вважає позицію Барчук “дивною”. За його словами, в ОП немає конфліктів з журналістами та заборон на ефіри. Він стверджує, що Банкова професійно готує спікерів до ефірів – щоб перевірити їхню готовність і здатність виразно повідомити про ініціативи влади, голос якої повинен звучати в унісон, бути єдиним.

Подоляк каже, що представники влади часто бували на ефірах Суспільного мовника. Однак він вважає, що “якщо ведучі та редактори навіть не намагаються дотримати баланс”, то це не може не викликати складнощів із запрошенням гостей. Він додав:

Щоразу саме від цієї однієї програми по понеділках враження було таке, ніби програму роблять в партійному штабі партії відомого екса… Якщо редактори, продюсери, ведучі самі вважають незбалансованість і заангажованість нормою для Суспільного мовника, то це заслуговує, скоріше, на неупереджене обговорення та аналіз тільки на рівні каналу.