MAD born to win – народження бренда

Поділитися:

Зазвичай Запоріжжя було відоме в Україні та поза її межами своїм потужним промисловим комплексом. Металургія, енергетика, автомобілебудування, двигуни для літаків та радіоелектроніка – це були головні візитні карточки міста. Однак тепер поряд з громіздкими і не дуже гнучкими підприємствами з’являються нові – більш мобільні та пристосовані до сучасної економіки та потреб ринку. Одне з них – спортивний бренд MAD born to win. Бренд був створений у 2016 році і за 5 років свого існування виготовив та реалізував близько 50 тисяч виробів спортивного спорядження. Про те, що таке «бренд», які складнощі сьогодні існують в сегменті спортивного спорядження, та як успішно керувати своїм бізнесом «Гетьману» розповідає один із засновників бренду Дмитро Дубінов.

– Дмитро, поясніть для наших читачів сам зміст слова “бренд”. Чим він відрізняється від фірми чи підприємства?

– Кажучи простими словами бренд – це знак якості. Якщо ви бажаєте створювати продукцію, яка варта носити своє власне ім’я, то ви створюєте бренд. Уявіть собі картину без підпису автора. Це буде просто картина. А тепер уявіть собі картину, яку художник підписав з гордістю – це вже буде відмітка, яка вказує на те що автор не цурається своєї роботи. А навпаки, захоплюється нею та бажає щоб інші бачили руку майстра. Так само і в інших сферах, від електроніки до спортивного спорядження.

– Чому ви обрали саме тематику спортивних товарів?

– Тут насправді свої роль зіграла сукупність різних факторів. По-перше спорт, це один із сегментів діяльності людей, який не втратив своєї людяності, відчуття честі та гідності. Звісно тут треба підкреслити що не весь спорт залишається чемним, однак більша його частина. А оскільки ми сповідуємо ті ж самі принципи дружби, підтримки, активного способу життя, саморозвитку людини, які притаманні спорту, то наш вибір цієї сфери був очевидним. По-друге, оскільки ми не упереджені в уподобанні якогось конкретного виду спорту, а цікавимося практично усіма його напрямками, то ми бачили масу проблем у спортивній індустрії в цілому. І як люди активні та відповідальні, розуміли що можемо своєю роботою зробити крок назустріч спорту, сприяти його розвитку. Саме зі слів «хто якщо не ми» починалася наша діяльність.

– Розкажіть про ринок спортивного екіпірування та обладнання в Україні. Які тенденції його розвитку?

– За великим рахунком ми ніколи не розглядали ринок України як єдину ціль. Ми в першу чергу хотіли дати якісну екіпіровку нашим співгромадянам. Якщо говорити про тенденції розвитку, то щорічний приріст людей, які залучаються до занять спортом в Україні складає 5-7 %. Це мізерно низький відсоток на фоні світової практики. У зв’язку з малим відсотком цільової аудиторії спортивний сегмент в нашій країні не дуже рентабельний. Через це компанії мало вкладаються у власний розвиток і в розвиток спорту взагалі. До слова, наша компанія постійно підтримує різні заходи і веде активну роботу по розвитку спорту. В своїй більшості наші люди не займаються спортом, тому в країні активно розвивається лише фармакологія. Ми ж хочемо щоб наш народу був сильним та здоровим.

– З якими складнощами довелося зіткнутися при організації виробництва?

– Мабуть, як і кожен бізнес, пов’язаний з виробництвом, ми зіткнулись з відсутністю спеціалістів на ринку праці. Перш за все це стосується технологів та дизайнерів. Також були проблеми з набором робітничих кадрів, в нашому конкретному випадку швачок. Ми випробували масу варіантів, навіть хотіли відкрити власні безкоштовні навчальні курси з подальшим працевлаштуванням. Все заради того, щоб залучити молодь до цієї професії. Звісно деякі ідеї давали свої результати, але швидко вичерпували себе. По цей день ми винаходимо все нові та нові способи залучення співробітників, іноді здається що цей процес нескінченний.

– Розкажіть про ваші найближчі плани. Чи плануєте ви розширити виробництво і асортимент товарів?

– Виражаючись метафорично, плани Наполеона у порівнянні з нашими цілями подібні рибці, замкненій у акваріумі. Звісно це стосується глобальних планів. Що ж до найближчих перспектив, то ми ведемо постійну роботу над покращенням та оптимізацією виробництва, збільшенням асортименту і максимальним охопленням спортивного сегменту. В найближчий час ми хочемо дати нашим покупцям повний спектр якісної спортивної екіпіровки українського виробництва, яка перевершить відомі бренди.

– Не можу не задати питання про роботу з кадрами. Перерахуйте 5 заповідей успішного керівника.

– Почну з того, що для того щоб бути істинним керівником, потрібно мати велике серце. В якому ви зможете помістити не тільки свою родину в загальному значенні, але і нову родину, яку ви об’єднали навколо своєї ідеї.

Друге. Чути – значить бути! Цю фразу часто доводиться згадувати при створенні комфортних умов для своїх робітників.

Третє. Люди повинні відпочивати. Одна з наших установок це фіксований робочий графік. Ми вважаємо що переробка не несе нічого гарного для здоров’я та погано впливає на працездатність.

Четверте. Дисципліна. Для виробництва це дуже важливо. Однім із найважливіших пунктів оптимізації являється планування. І якщо робітники будуть запізнюватись, не приходити на роботу через те, що вчора був чемпіонат з футболу, це позначиться не тільки на планах, репутації, графіку виконання замовлень, але і на всьому колективі. Що дозволено одному, те хочуть робити і інші. Головним прикладом в цьому питанні повинно виступати керівництво.

Пункт п’ятий, але далеко не останній – справедливість. Все повинно бути справедливо як у відношенні керівництва, так і у відношенні співробітників.