Мінімальну зарплату та прожитковий мінімум в Україні “заморозять” на час війни – міністр

Поділитися:

В Україні під час війни, ймовірно, припиниться підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. 

Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі всеукраїнського телемарафону, передає Obozrevatel. Вона нагадала, що державний бюджет гостро потребує грошей.

Я не впевнена, що наш бюджет сьогодні зможе потягнути зміну стандартів – таких, як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, і я поясню чому. Тому що це не тільки збільшення стандарту, а й збільшення фіскального навантаження на роботодавців, – зазначила Жолнович.

З її слів, прожитковий мінімум при цьому впливає на величезну кількість грошових виплат, у тому числі, наприклад, суддям. Збільшення прожиткового мінімуму збільшить усі ці виплати, що стане для держав “занадто дорогим кроком”, вважає Жолнович.

Натомість Мінсоцполітики, як зазначила міністр, співпрацюватиме з міжнародними донорами.

Ми можемо просто збільшувати кількість різноманітних програм для того, щоб у сукупності людина отримувала достатній набір усіх інструментів, які дозволять їй вижити. Хоча, звичайно, буде непросто. Треба буде балансувати, – сказала Жолнович.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2022 року в Україні планували підвищити мінімальну зарплату із 6500 грн до 6700 грн. Прожитковий мінімум мав зрости з грудня до 2684 грн (для працездатних осіб).