Найбільш імовірний час ескалації з боку Росії в січні, Україна дасть відсіч – Резніков

Поділитися:

Міністр оборони Олексій Резніков заявляє, що найбільш імовірним часом для військової ескалації з боку Росії розглядається кінець січня, однак ескалації можна уникнути, а в противному разі Україна та її партнери будуть давати відсіч. Про це він заявив у Верховній Раді під час години запитань до уряду 3 грудня, передає Українська правда

Він заявив:

Росія впродовж року застосовує тактику своєрідних “хвиль”. Відбулася концентрація військ неподалік наших кордонів. Потім особивий склад відводився у місця посітйної дислокації, а техніка залишалася. Це дозволяє противнику скоротити час на розгортання.

У квітні та вересні цього року Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальйонно-тактичних груп. Зараз навколо України та в тимчасово окупованому Криму у постійній готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 – на постійній основі, 8 – додатково перекинуті до Криму.

Сумарна кількість військ на території Російської Федерації, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні в ескалації, сьогодні оцінюється в 94,3 тисячі осіб.

Резніков додав, що Росія вже почала зимові навчання поблизу України, активізувала розвідку, перевіряє зв’язок та здійснює заходи з маскування.

Минулого тижня відбулося посилення танками та бронетехнікою у Брянській та Смоленській областях РФ.

У разі входження двох великих кораблів Балтійського флоту з Середземного до Чорного моря, їхня загальна кількість у регіоні збільшиться до 9-ти.

Разом із катерами, це дозволить противнику одночасно перекидати до 3 тисяч військовослужбовців і до 250 одиниць бойової броньованої техніки, наголосив міністр.

Міністр оборони України зазначив, що противник застосовує невійськові заходи: економічні, енергетичні тощо, аби дестабілізувати й послабити оборону України. Серед них – і ризик атаки мігрантів із півночі після “де-факто аншлюсу Білорусі”.

Передісторія:

  • Два американські видання повідомили про перекидання російських військ до українського кордону: The Washington Post 31 жовтня написало про зосередження військ, а Politico оприлюднило фото від 1 листопада  на підтвердження цього.
    11 листопада Bloomberg написав, що США повідомили союзникам із Євросоюзу про те, що Росія може планувати вторгнення в Україну, враховуючи посилення напруженості через мігрантів та проблеми з постачанням енергоресурсів.
  • У Міністерстві оборони України спершу не підтвердили перекидання російських військ до кордону, а потім припустили, що контингент російських військ на кордоні з Україною може зрости у грудні-січні.
  • Західна розвідка попередила про “високу ймовірність дестабілізації” України з боку Росії взимку.
  • Начальник штабу оборони Великої Британії генерал Ніколас Картер заявив, що військові НАТО повинні бути готові до війни з Росією у зв’язку з напруженістю у Східній Європі, хоча РФ, на його думку, не бажає розв’язувати відкриту “гарячу війну”, а може використовувати тонші методи.