Нацбанк пропонує уряду альтернативи для збільшення кредитування бізнесу

Поділитися:

Національний банк України на початку квітня звернувся до Кабінету міністрів з напрацюваннями для збільшенння кредитування бізнесу. Про це заявила Європейська бізнес-асоціація

Для підтримки бізнесу планують створити розширення програм портфельних гарантій на великі сільгосппідприємства та великі підприємства зі стратегічних галузей промисловості, а також збільшити термін кредитування аграріїв на посівну півроку до року.

“І якщо бізнес має додаткові пропозиції – закликаємо ними ділитися з Європейською бізнес асоціацією, будемо їх передавати до Нацбанку”, – повідомила організація на своєму сайті за підсумками зустрічі з Нацбанком.

Як уточнив агентству “Інтерфакс-Україна” один із учасників зустрічі, серед інших пропозицій НБУ уряду – розширення держпідтримки на кредитні лінії, фінансовий лізинг, авальовані векселі, а також збільшення портфельних гарантій з 80% до 100% суми кредитів для “червоних” зон, де тривають бойові дії.

Керівництво НБУ на зустрічі також повідомило, що у планах банків на другий квартал – кредитування українських підприємств майже на 66 млрд грн, зокрема найближчим часом 30 млрд грн на аграрну галузь, з яких 5,8 млрд грн уже виділено. Нацбанк уточнив, що чотири найбільші банки з початку війни продемонстрували приріст кредитного портфеля в 12,5 млрд грн.

За даними агентства, в уряді раніше критикували банківську систему за небажання брати на себе ризики кредитування, особливо в “червоних” зонах, і пропонують вирішувати цю проблему у держбанках встановленням спеціальних kpi.

Крім того, в Мінекономіки обговорюється ідея призначення спеціального заступника міністра, який курирував би це питання, і призначення на цю посаду ексглави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера.