Погашення зовнішнього боргу є відносно рівномірним – Мінфін

Поділитися:
Мінфін вважає основним пріорітетом забезпечення повного реінвестування внутрішнього боргу, як у гривнях, так і в валюті.

Про це розповів урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінфіну.

До війни нашою метою було продовження середнього строку до погашення нашого боргу, але зараз у нас немає такої можливості. Нашим пріоритетом зараз є забезпечення повного реінвестування внутрішнього боргу, як у гривнях, так і в валюті, – зазначив він.

Буца уточнив, що на сьогодні Україна має три основні джерела фінансування дефіциту держбюджету – це продаж внутрішніх державних облігацій, продаж військових облігацій НБУ та пільгове іноземне фінансування.

Погашення зовнішнього боргу є відносно рівномірним. У нас криза, яка повністю спричинена війною. Для нас важливо зберегти доступ до міжнародних ринків капіталу після війни, оскільки ми очікуємо, що приватні інвестори візьмуть участь у відбудові української економіки, – додав він.

Як повідомлялось, раніше ексголова Нацбанку Валерія Гонтарева висловила думку, що зовнішній борг України варто реструктуризувати шляхом репрофайлінгу — перенесенням платежів на п’ять-десять років.