Санітайзер з джину, робот-поліцейський та міжнародна виставка: як український бізнес провів карантин

Поділитися:

Хоча для більшості українських підприємців карантин став стресом, деякі з них зуміли швидко зреагувати на нові обставини. А “Гетьман” поспілкувався з тими, хто під час загального карантину змінив виробництво, запропонував ринку новий продукт і навіть примудрився відвідати міжнародну промислову виставку.

ІТ проти COVID-19

Kharkiv IT CLuster об’єднав харківські IT-компанії у проєкті IT4Life, де зібрали більше 6 мільйонів гривень та закупили медобладнання, засоби захисту лікарів і розпочали будівництво кисневих трас в лікарнях. Справа в тому, що з початком епідемії коронавірусу медичні заклади і благодійники поквапились закупляти апарати штучної вентиляції легень, які необхідні для хворих з COVID-19 у важкому стані. Проте з часом з’ясувалось, що часто лікарні технічно не готові для встановлення додаткових апаратів ШВЛ – зокрема через відсутність складних кисневих систем.

Як розповіли “Гетьману” представники проекту, проєкт IT4Life таким чином допоміг збільшити кількість спеціалізованих місць у реанімаційних відділеннях: зокрема на киснепроводи для Харківської обласної інфекційної лікарні та диспансеру радіаційного захисту населення витратили 110 та 245 тисяч гривень відповідно.

“За висновками лікарів-експертів, своєчасне забезпечення хворих вологим киснем (навіть на нетривалий час, 2-3 доби) дозволяє запобігати ускладненням при захворюванні COVID-19. Пацієнти залишаються на рівні середньої важкості, швидше одужують”, – прокоментували у IT4Life зведення кисневих трас.
Крім того, харківські медичні заклади отримали від тамтешніх підприємців кисневі концентратори та кардіографи, а одна з компаній на своїх 3D-принтерах виготовила захисні щитки майже у 14 разів дешевше за ринкові аналоги.

“Робокоп” із Запоріжжя

Запорізька компанія «Інфоком ЛТД» цієї весни на основі власної роботизованої платформи «Скорпіон» розробила новинку – робота-поліцейського. Його основне завдання – дистанційне патрулювання вулиць в період пандемії (і не тільки) для уникнення прямого спілкування між поліцейським і громадянами.

Маркетингова директорка компанії Неля Келемен розповіла “Гетьману”, що «Кобра» є одним з наземних безпілотних роботів компанії. Через пандемію COVID-19, розробку модифікації прискорили, щоб використати для моніторингу та охорони громадського порядку на вулицях.

“Вже сьогодні готові надати робота у користування. Компанія планує співпрацю з державними органами влади, уже зараз ведемо перемовини з МВС. Також плануємо продаж робота поліцейського по всьому світу”, – зазначила Неля Келемен у коментарі “Гетьману”.

Виставка на карантині

У квітні “Гетьман” поспілкувався з CEO української компанії ETL Group, яка займається проектами у “зеленій” енергетиці. Денис Косой наприкінці 2019 відвідав у Токіо міжнародну виставку Wind Expo 2019.

Здавалося б, здивувати когось відвіданням виставки, навіть міжнародної, складно, але ця проходила вже в в умовах епідемії та карантину у Східній Азії! Тому виставка відбувалася в “особливих умовах” щодо безпеки.

“Карантинний” захід хоч і був небагатолюдний, розповідає Денис Косой, проте це все одно не завадило українським бізнесменам налагодити зв’язок з низкою міжнародних компаній, серед яких Hyundai, Vestas, Power Electronics, Phihong, DMM та інші.

“Самоорганізація японців і умови, в яких вони живуть, перешкоджають поширенню будь-яких вірусів. Вони дуже люблять чистоту і стежать за собою, тримають дистанцію. Японці і до карантину вже всі були в масках, які знайти в продажу в Японії було нереально”, – зазначив у коментарі “Гетьману” Денис Косой.

Крім того, вдалося ознайомитися з різними інноваційними рішеннями представленими в Японії, які компанія сподівається втілити в Україні та сусідніх країнах в найближчому майбутньому.

Прийдешню кризу CEO ETL Group назвав можливістю почати рухатися швидше. “В цілому, ми очікували падіння ринку в цій сфері, але карантин і кризовий стан держави внесли свої негативні корективи в наші очікування. Проте ми оптимістичні, і бачимо будь-яку кризу лише черговою сходинкою для розвитку”, – розповів нам Денис.

Джиновий санітайзер

Український бренд джину Gin Number 5 тимчасово перепрофілював своє виробництво на… виготовлення санітайзерів для рук. На час карантину їх навіть продавали по собівартості. Найцікавіше, що дезінфектор мав “міцність” 67%, а у його складі були 88% справжнього джину!

“Наш санітайзер виробляється на 88% з джину, що на відміну від звичайних санітайзерів на основі штучного спирту (основа для ацитону), набагато краще для шкіри ваших рук”, – розповіли “Гетьману” про свій продукт виробники.

Виробники алкогольного дезінфектора висловили сподівання, що при використанні санітайзеру, відчувши аромат справжнього джину, у клієнтів все ж виникне бажання спробувати й сам Gin Number 5.

Максим Савченко

Якщо ваш бізнес має схожі кейси подолання проблем через епідемію та карантин, розкажіть “Гетьману” про них getman.media@gmail.com – найцікавішими ми обов’язково поділимося з нашими читачами.