У 2012 році Зеленський, Шефір та інші “кварталівці” створили офшорну імперію, яка працює досі

Поділитися:

Президент Володимир Зеленський та його близькі соратники могли бути причетними до переказів 40 мільйонів доларів від структур, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським. Про це повідомляє Слідство.Інфо.

Документи Pandora Papers, нового витоку з 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії, частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Коломойського до офшорних фірм Володимира Зеленського та його соратників. Про це йдеться у новому фільмі-розслідуванні «Слідства.Інфо» «Офшор 95».

У розслідуванні зазначається, що фірми, з яких прийшли ці $40 млн, підозрюються у відмиванні мільярдів з ПриватБанку. Тобто офшори Зеленського, як стверджують журналісти, теж могли бути частиною відмивання “брудних грошей”.

Підтвердженням стала інформація, яка була опублікована під час президентських перегонів весною 2019 року. А саме схеми, за якою офшорні фірми Зеленського та його команди з 2012 року нібито отримали гроші від компаній, пов’язаних із Коломойським. Це відбувалося у період, коли студія «Квартал 95» почала співпрацювати з телеканалом «1+1».

У 2012 році «кварталівці» зареєстрували понад десяток фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. В серці цієї мережі перебувала досі невідома фірма Maltex Multicapital Corp. Згідно із документами витоку, Maltex була порівну поділена між фірмами Володимира Зеленського, братів Сергія та Бориса Шефірів та ще одного «кварталівця» — сценариста та режисера продуктів студії Андрія Яковлева. Номінальним власником центру мережі виступала інша компанія, Davegra Limited. На той час її власником був нинішній очільник Служби безпеки України Іван Баканов.

Власник суттєвої частини бізнесу «Квартал 95», Борис Шефір, прокоментував діяльність офшорних схем:

Це ви поставте нашим законотворцям запитання, які таку ситуація створили, що постійно бізнес під загрозою бандитів, які приходять до влади. У той час це було дуже важливо — захистити свої інтереси

Журналісти намагалися отримати позицію президента Володимира Зеленського стосовно мільйонів від олігарха Коломойського та офшорних дивідендів. Втім, у Зеленського повідомили, що «відповіді не буде».

Детальніше про розслідування читайте тут