У Запоріжжі група невідомих намагається рейдерськи захопити завод

Поділитися:

В понеділок на підприємство ТОВ «Укрпромекологія» у Заводському районі проникло понад 20 осіб, фактично зупинивши його роботу. Про це повідомляє “Акцент”

Як повідомили співробітники, які не могли потрапити на роботу, невідомі люди в масках спустилися з тильного боку підприємства, де знаходяться металургійні відвали і проникли в пункт охорони, відкривши ворота своєму підкріпленню.

Співробітників, які намагалися потрапити на роботу, освистували і в грубій формі вимагали йти.  При проникненні на територію «Укрпромекології» було пошкоджено замки та інше майно. Невідомі також вдерлися до адміністративної будівлі. Людей буквально виштовхували за браму.

На місце прибув наряд поліції, лише з ним співробітники підприємства змогли пройти через воріта у двір. Тільки в цей момент з’явився адвокат Панченко Сергій Миколайович, представник ТОВ «Метпромсервіс», яким володіє бізнесмен Фелікс Кусаєв. Основна сфера діяльності підприємства – також металургія.

Панченко Сергій Миколайович, представник ТОВ «Метпромсервіс»

За його словами, ТОВ «Метпромсервіс» отримало право вимоги на майно, яке перебуває в заставі. Він заявив, що підприємство, яке він представляє, має право на перевірку наявності заставного майна та призначення власної охорони за ним. При цьому юрист не пред’явив жодних документів, у тому числі право утримувача іпотеки, а саме цей документ вважається єдиною законною підставою для проходу на підприємство. На це вказала йому адвокат Укрпромекології і з цим погодилися слідчі поліції, які прибули на місце.

Люди в масках перебували на території, яка аж ніяк не перебуває у заставі. Пізніше виявилося, що це представники охоронної фірми “Хорт”. При цьому майже всі вони не мали документів, що підтверджують особу та офіційне працевлаштування у «Хорті».

Доки йшла спроба рейдерського захоплення, тітушки не погоджувалися його покидати і навіть випускати за ворота людей, яким стало погано і потрібна була медична допомога.

На місце прибув ще один наряд поліції та СОГ. У спілкуванні з полковником, адвокату «Метпромсервісу» Панченку та його «тітушкам» донесли, що вони перебувають на території «Укрпромекології» незаконно, їх вимагали залишити підприємство. Поліцію деякий час навіть не пускали в захоплений пункт охорони.

 

На даний момент ви тут знаходитесь незаконно, тому що ви не надали документів про право на майно, у вас є лише право вимоги кредиту, – сказав слідчий адвокату “Метпромсервісу” Панченко.

Панченко відмовився виконувати вимоги керівника поліції. Коли «хортівців» почали намагатися затримувати, вони чинили опір, у результаті часом показали документи з посвідченням особи. Адвокат «Метпромсервісу» Панченко пред’явив слідчому документи на свою “групу підтримки”, вони були задокументовані, але в цей момент більшість учасників, що брали участь у захопленні, розбіглися подалі від поліції.

Станом на 13.30 на місце прибув заступник начальника ГУНП у Запорізькій області Павло Карабута. Він також вимагав «тітушок» залишити територію підприємства як превентивний захід і закликав залагодити конфлікт у господарському суді, цивілізованим чином.

«Ми ніяких піратських дій тут не допустимо» — Павло Карабута наполегливо рекомендував адвокату «Метпромсервіс» Сергію Панченку і невідомим у формі охоронної фірми «Хорт», що прибув з ним, залишити територію «Укрпромекології».

Замісник начальника ГУНП Павло Карабута (другий зліва) закликав представників «Метпромсервісу» та охоронної фірми «Хорт» залишити територію «Укрпромекології».

Як розповіли журналістам “Акценту”  через спробу рейдерського захоплення компанії «Укрпромекології» завдано значної матеріальної шкоди.

При вторгненні до об’єктів нерухомості ТОВ «НВО «УКРПРОМЕКОЛОГІЯ» представниками ПП ВЛК ХОРТ, особами було пошкоджено лінію електропостачання, що підтверджується службовою запискою начальника виробництва та комісійним актом обстеження, підписаного працівниками підприємства.

Через пошкодження лінії електропостачання підприємство не мало можливості виконати денну норму з плавки феронікелю внаслідок чого було завдано збитків у розмірі близько 750 000 грн, що є збитками в особливо великому розмірі,- йдеться у повідомленні підприємства.

Згідно з КПК України такі дії можуть кваліфікуватися за ст. 356 «Самоправність».