Україна може суттєво збільшити постачання пального через Польщу – міністр економіки

Поділитися:

Україна може суттєво збільшити постачання пального через Польщу

Про це повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко за підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві.

Міністр зазначила, що після того, як ворог планомірно атакував паливну інфраструктуру України, знищивши Кременчуцький НПЗ та ряд великих нафтобаз, питання постачання пального набуло оперативного та предметного вирішення.

Зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість, за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн, – заявила Свириденко

Очільниця Мінекономіки підкреслила, що спільними зусиллями вдалось посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це і дозволило знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок у найближчий час.

Розраховуємо, що до Польського ресурсу ми зможемо залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту транспортуючи його через Польщу, – додала міністр

Зокрема, за словами Юлії Свириденко, у ході форуму з польськими колегами українська сорона отримала чітке розуміння, як можна отримати додаткові об’єми від польських трейдерів. Крім того, віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів, і отримали підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей.