Україна передусім отримує від США безповоротну допомогу: що з ленд-лізом

Поділитися:

США наразі ставить в пріоритет безпекову допомогу для України, за яку не треба буде повертати кошти, а не ленд-ліз.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Наразі ми ставимо в пріоритет безпекову допомогу для України, за яку їм пізніше не потрібно буде повертати кошти, – відповів посадовець Білого дому на запит журналістів.

Він додав, що програма ленд-лізу передбачає повернення коштів за отриману техніку.

Водночас інші програми, за якими США постачають допомогу Україні, як то USAI (Ініціатива сприяння безпеці в Україні) та програма президентських повноважень, не передбачають повернення коштів.

Останні поставки американського озброєння в Україну відбуваються за цими програмами. Наразі Адміністрація президента США використовує для них кошти, які виділив Конгрес.

Мова йде про пакет допомоги на суму в 40 млрд дол, більше половини з якого закладені на військову допомогу та супутні витрати. Ці кошти потрібно витратити до кінця фіскального року в США, який припадає на кінець вересня.

Своєю чергою координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі в інтервʼю “Голосу Америки” додав, що адміністрація все ще розглядає повноваження, які надає програма ленд-лізу.

Ми вдячні Конгресу за цей законодавчий акт. Його було ухвалено на двопартійній основі, і це чітко вказує на те, наскільки члени Конгресу цінують підтримку, надану Україні, і хочуть впевнитись, що ми можемо і надалі це робити, – сказав Джон Кірбі.

Він додав, що минулої п’ятниці президент Байден підписав виділення ще 400 мільйонів доларів військової допомоги Україні за програмою президентських повноважень.

Раніше, Україна запропонувала Сполученим Штатам угоду про постачання зрідженого природного газу за схемою ленд-лізу.