Україна потребує не відновлення, а трансформації – Кисилевський

Поділитися:

Україна потребує не відновлення, а трансформації. 

Про це заявив Дмитро Кисилевський, заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку в колонці ZN.ua

Стратегія післявоєнного відновлення України не може бути лише планом фінансування видатків на відбудову зруйнованої інфраструктури, – наголошує Кисилевський.

Він зазначає, що результатом реалізації плану відновлення, має стати перехід від сировинної моделі економіки до індустріальної та інноваційної держави.

Дмитро Кисилевський виокремлює три принципи нового плану трансформації: фокусування на зайнятості, розвиток переробної промисловості та виробництва товарів із високою доданою вартістю, а також  фокус на експорті товарів переробки.

Важливо забезпечити доступ до ринків. Зараз ми отримали його, але строком лише на один рік. Завдання нашої торговельної дипломатії — домогтися зрозумілих і прийнятних умов на майбутнє, – підкреслив Кисилевський.

Також він додає, що необхідна дієва програма стимулювання експорту, а після її запровадження ведення експортної дисципліни.

Це підхід, за яким держава стимулює, а іноді навіть примушує виробників експортувати, — за прикладом Південної Кореї і Японії. Коли в часи післявоєнної відбудови тамтешні внутрішні виробники зміцніли після 5–10 років політики стимулювання, там запровадили підхід «підтримка за умови експорту». Хочеш і надалі її мати — демонструй зростання експорту, – акцентує Кисилевський.