Україна стала співавтором резолюції Ради з прав людини ООН

Поділитися:

В резолюції  наголошується на важливості доступу до чистої питної води для реалізації прав кожної людини.

“Ця резолюція, як і інші міжнародно-правові інструменти у сфері міжнародного гуманітарного права і права в галузі прав людини, стане ще одним важливим засобом притягнення до відповідальності Росії через порушення соціально-економічних прав людей на окупованих територіях України, зокрема права на доступ до безпечної води та базову санітарію”, – наголошується в коментарі Міністерства закордонних справ України, оприлюдненому в п’ятницю.

У МЗС наголошують, що в умовах російської агресії та окупації частини української території тема доступу до води набула для України особливого значення.

“Варварське ставлення до окупованих територій і природних ресурсів України вже призвело до справжньої екологічної катастрофи на Донбасі. Затоплення шахт і неналежне управління іншими незаконно привласненими промисловими та інфраструктурними об’єктами спричиняє забруднення ґрунтових вод, зокрема й радіоактивними відходами. Це загрожує водним ресурсам не лише окупованої частини Донбасу, а й прилеглій підконтрольній території України. Ця загроза швидко поширюється на сусідні регіони”, – зазначають у міністерстві.

Також занепокоєння викликає неможливість оцінки завданої шкоди ні українськими, ні міжнародними експертами через блокування окупаційними адміністраціями доступу.

В окупованому Криму надмірна експлуатація незаконно захоплених промислових підприємств і природних ресурсів ставить під загрозу доступ до питної води для населення півострова.

“Крім того, російська окупаційна влада потребує дедалі більше води для здійснення прискореного розвитку військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу, нарощування військового контингенту. Ситуація ускладнюється активним переселенням Росією своїх громадян в окупований Крим з метою заміни демографічного складу населення півострова. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином і вимагають відповідного реагування з боку міжнародної спільноти”, – вважають у МЗС України.

“Російська Федерація як держава-окупант зобов’язана забезпечувати соціально-економічні права і потреби населення на територіях, які перебувають під її контролем, у тому числі щодо базової санітарії та безпечної води. За порушення таких зобов’язань, як і інших норм міжнародного гуманітарного права і права у галузі прав людини, РФ несе повну відповідальність. Ухвалення зазначеної резолюції стане черговим кроком до настання такої відповідальності, над чим ми наполегливо працюємо”, – наголосили в міністерстві.

Джерело: Інтерфакс Україна