Україна стане першою країною у світі, що прирівняє цифрові паспорти до звичайних

Поділитися:

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна стане першою в світі державою, де цифровий паспорт юридично прирівняється до звичайного. 

Законопроєкт, який дозволить користуватись цифровими паспортами нарівні з паперовими, у першому читанні підтримала Верховна Рада 4 лютого, повідомляє Мінцифри.

«Після прийняття необхідного закону у світі сформується бренд України як «цифрової держави» – ми станемо першою країною, що легалізує цифрові паспорти. Це також спростить внутрішні процеси із запуску нових цифрових продуктів», – зазначив Михайло Федоров.

У мобільному додатку «Дія» доступні закордонний біометричний паспорт та iD-картка. Цифрові документи запроваджуються за принципом people-to-people. Щоб перевірити їх дійсність, не потрібні жодні додаткові пристрої. Зробити це можна за допомогою будь-якого смартфона, на якому встановлено «Дію». Для цього потрібно навести камерою смартфона на QR-код цифрового документа. Це унікальний 3-хвилинний ідентифікатор, що дозволяє звірити цей документ з даними у відповідних реєстрах.

Українці вже можуть користуватися цифровими паспортами у більшості життєвих ситуацій – для отримання відправлення на пошті, адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо. Зокрема, з цифровими паспортами можна віддалено відкрити банківський рахунок у деяких банках, а також подорожувати Україною потягом та літаком. Документи у Дії приймають вже 10 міжнародних аеропортах країни: «Бориспіль», «Київ», «Одеса», «Львів» імені Данила Галицького, «Харків», «Запоріжжя», «Миколаїв», «Івано-Франківськ», «Херсон» та «Дніпропетровськ».

Підготувала Альона Сагура