Україна відреагувала на угоду Угорщини з “Газпромомом”

Поділитися:

У понеділок, 27 вересня, Угорщина підписала новий довгостроковий договір про постачання газу з Росією. Україна відповіла, скасувавши заплановану зустріч міжурядової комісії в Будапешті.  Про це повідомляє Економіна правда.

Угода Угорщини з “Газпромом” розрахована на 15 років, з можливістю змінити закуплені обсяги через 10 років. “Газпром” буде щорічно відвантажувати Угорщині 4,5 мільярда кубометрів природного газу двома маршрутами: 3,5 мільярда кубометрів через Сербію та 1 мільярд кубометрів через Австрію.

Через плани підписання угоди, МЗС України заявило 27 вересня, що ініціювало перенесення засідання міжурядової українсько-угорськоїкомісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутись днями в Будапешті. В МЗС наполягають, що Угорщині вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.

Українська сторона також звернеться до Європейської комісії щодо надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики, додали в МЗС.

У відповідь на це, Угорщина викликала посла України Любов Непоп до Міністерства закордонних справ. Міністр закордонних справ Угорщини  Петер Сіярто прокоментував:

Рішення українського уряду виступити проти цього договору з Європейською комісією глибоко обурливе… Українці не мають стосунку до того, з ким ми згодні. Такий крок України є недружнім після багатьох субсидій (апарати штучної вентиляції легенів, медичне обладнання, догляд за солдатами, відпочинок дітей, фінансування інвестицій), які Україна отримала від Угорщини до цього часу.

Міністр закордонних справ Угорщини закликав припинити “спроби порушити наш суверенітет”.