В Україні презентували мобільний додаток “єСуд”

Поділитися:

28 вересня у Державній судовій адміністрації України відбулася презентація мобільного додатку “єСуд”. Вартість його створення становила близько 360 тисяч гривень – зауважує Суспільне

Як повідомляється на сайті Ради суддів України, додаток покликаний полегшити доступ до правосуддя.

Член Ради суддів України, Єгор Краснов, зазначив:

Такі цифрові інструменти, як додаток е-Суд, допомагають наблизити правосуддя до людей. Доступ до суду є одним із показників рівня довіри суспільства. В умовах нестачі фінансування, на мою думку, цей інструмент є дуже важливим, оскільки він дає змогу як громадянам так і працівникам апарату суду не лише слідкувати за рухом документів у судовій справі, а й отримувати процесуальні документи та повідомлення на смартфон.

Заступник голови ДСА України Сергій Чорнуцький розповів, що основну версію системи тестували протягом трьох років:

Ми згенерували ідею з урахуванням побажань користувачів підсистеми “Електронний суд”, основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до “Електронного суду” був більш зручним через мобільні пристрої та смартфони. Тому ДСА України окрім ідеї розробило технічне завдання і функціональні вимоги до цього застосунку.

За словами розробників мобільного додатку, його бюджет склав приблизно 360 тисяч гривень. Ці витрати взяло на себе представництво ПРООН в Україні.

Сергій Чорнуцький також додав, що цей мобільний додаток стає особливо актуальним для тих громадян, які перебувають у зоні збройного конфлікту на сході України на території Донецької та Луганської областей. Він має спростити доступ до правосуддя та в деяких випадках дозволить людям, які проживають на непідконтрольній Україні території, не перетинати лінію розмежування.

Щоб скористатися додатком, достатньо завантажити його у відповідних плеймаркетах. Нині він доступний для операційних систем iOS і Android. Зокрема, додаток дозволяє:

  • отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;
  • переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету;
  • переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;
  • переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача;
  • анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Для того, щоб почати роботу з додатком “єСуд”, треба попередньо зареєструватися в основній версії на комп’ютері в підсистемі “Електронний суд” з використанням електронного підпису.