В Запоріжжі за махінації на мільйони гривень покарають “стрілочників”, а не організаторів схем, – депутат міськради

Поділитися:

Депутат Запорізької міської ради (фракція “Батьківщина”) Віталій Рябцев застерігає, що нещодавнє затримання правоохоронцями приватних оцінювачів комунальної землі може привести лише до покарання “стрілочників”, рядових виконавців оборудок з землею, і не зачепить організаторів злочинних схем. Про це політик написав на своїх сторінках в соцмережах.

“На днях дві підозри щодо злочинів отримали керівники комерціних структур, що занижували вартість міської землі. – зазначає Віталій Рябцев. – Суть схеми така. [Комунальна] земельна ділянка в місті оцінювалась нібито незалежними оцінювачами за медіаною вартості землі в місті Донецьк, і через рішення міської ради передавалась в приватні руки. Загалом бюджет міста недоотримав від таких оборудок більше 100 мільйонів гривень! Я неодноразово повідомляв про це на сесіях, звертався до правоохоронних органів, але зрештою підозри отримали лише оцінювачі. Коли до відповідальності притягнуть організаторів цієї схеми?“.

Депутат зазначив, що очікує від вже нового складу Запорізької міської ради звернення до Офісу Генерального прокурора щодо бездіяльності правоохоронців в цьому питанні.

Нагадаємо, в цьому році на хабарі щодо земельних питань правоохоронці затримали одного з депутатів міської ради, близького до команди мера Володимира Буряка. Раніше правоохоронці розпочинали низку розслідувань щодо махінацій з комунальною землею в Запоріжжі, на якій зокрема тепер базуються офіси деяких міських депутатів, також наближених до мерії.