Вибухи на українських складах схожі на дії ГРУ, — європейські розслідувачі

Поділитися:

Наприкінці квітня група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила, що ГРУ Росії організувало вибухи на чеських військових складах під селищем Врбетіце в рамках глобальної спецоперації проти України.

Згідно з результатами розслідування, операцію було затверджено одразу після початку російського вторгнення на Донбас.
За задумом керівництва ГРУ, серія вибухів на військових складах різних країн, а також вбивство болгарського торгівця зброєю Еміліана Гебрева мало підірвати обороноздатність ЗСУ, повідомляють «Факти ICTV».

Організаторами вибухів на військових складах боєприпасів в Україні в період з 2014 по 2015 рік також могли виступати оперативники ГРУ Росії.

Як розповів розслідувач групи Bellingcat Христо Грозев, про це свідчить навіть проста логіка.

«Якщо ГРУ здійснювало аналогічні дії в країнах ЄС, з якими Кремль знаходиться в стані холодної війни, чи є шанс, що вони не робили цього в Україні, з якою РФ веде гарячу війну, а її спецслужби мають там агенту мережу? Висновок тільки один: так, вони до цього причетні», — заявив Христо Грозев.

Про причетність російської військової розвідки до вибухів в Україні також свідчить методика мінування армійських складів у Чехії та Болгарії.

За словами розслідувача Bellingcat, оперативники російських спецслужб діють за однаковим сценарієм, який раз у раз повторюють.
У кожному з випадків росіяни привозили з собою детонатори дистанційного керування з електричним живленням, аби мати можливість віддалено активувати бомбу з мобільного.