Зеленський – про експорт зерна: Перевірки у наших водах робитиме тільки Україна

Поділитися:
Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна розпочне експорт зерна через порти Чорного моря відповідно до досягнутих у Туреччині домовленостей.

Про це він заявив на спільному з Президентом Гватемали Алехандро Джамматтеї брифінгу у Києві, відповідаючи на запитання журналістів.

Україна сказала, що ми готові експортувати, росія має розблокувати Чорне море… Я вважаю, ми обов’язково розпочнемо експорт, щоб ще раз довести всьому світу, що не Україна блокує експорт – це ті наративи, які поширені сьогодні … російською федерацією, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна зі свого боку зробила все, щоб забезпечити експорт.

Ми все зробили, все підготували, з нашого боку коридор є. В наших водах контролює все Україна, перевірки в наших водах буде робити тільки Україна. Ми деокупували наш острів Зміїний, і це дуже важливий момент для контролю безпеки щодо інших коридорів транспортування зерна. А далі вже питання ООН і Туреччини, наскільки вони можуть контролювати російську федерацію, яка показала, що може бити ракетами після навіть домовленостей. Це їхнє ставлення до партнерів, ООН і до Туреччини, – заявив глава Української держави.

Він також наголосив на довірі до партнерів – Туреччини та ООН.

Ми прекрасно розуміли, що саме в такому форматі ми повинні домовлятися. Ми довіряємо Туреччині та ООН, з якими підписали відповідні документи щодо експорту зерна, а вони повинні були говорити про безпеку щодо кораблів інших держав, які погодились перевозити зерно, – сказав Зеленський.

Як повідомлялося раніше, у Стамбулі, за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії, 22 липня підписано угоду, в межах якої здійснюватиметься вивезення зерна та іншого продовольства з портів України.