Криза та вірус можуть стати “каталізатором” податкової реформи та розвитку економіки України – Дубілет

Поділитися:

Криза та епідемія коронавірусу можуть стати каталізатором для старту реформування укрїнської економіки та податкової системи, а варіантів як підтримати та стимулювати бізнес можна або “придумати купу”, або “підгледіти” у інших країн.

Про це Дмитро Дубілет написав на своєму телеграм-каналі.

Україні конче потрібна податкова реформа. Реформа, яка спростить адміністрування податків і знизить тиск податкової. Реформа, яка стимулюватиме бізнес до інвестицій і детінізації. Реформа, яка має призвести до зростання ВВП, – йдеться у повідомленні.

За словами Дубілета, він є прихильником серйозної податкової реформи, але може зрозуміти тих, хто боїться зважитися на такі кроки. “Мовляв, податки знижуються відразу, а зростання економіки — з відкладеним ефектом. Як бути?” – зазначає колишній міністр Кабінету міністрів.

І ось, на сцені з’являється коронавірус.

Країни по всьому світу вживають безпрецедентні заходи з підтримки бізнесу. Україна (не дуже рішуче) почала рухатися в цьому ж напрямку. Так давайте зробимо це не разовою акцією?

Дмитро Дубілет вважає, що Україні доведеться, нарешті, почати менш консервативну монетарну політику і насичувати економіку грошима, можливо, вдасться отримати міжнародну допомогу, а всі можливі ресурси направляти на запуск економіки і, бажано, не сировинної.

Ну, наприклад. Введення замість податку на прибуток податку на виведений капітал. Це призведе до зростання інвестицій, здешевлення адміністрування, зменшення тиску… Але плани з його впровадження завжди розбивалися об страх отримати недобір до бюджету близько 50 млрд грн. Або, скажімо, скасування ПДВ на капітальні інвестиції (досвід Туреччини). Або… Варіантів, як стимулювати бізнес, можна придумати купу (а краще підгледіти в інших країнах), – пише Дубілет.

За його словами, сміливу податкову реформу проводити в цьому році потрібно в будь-якому випадку, “і криза тут може виступити каталізатором, потрібно цим скористатися”.

Читайте також:

• Новий генпрокурор може і Папі Римському підозру вручити, і поліції “беспрєдєл” дозволити, – антикорупціонерка

• Українці скупили за тиждень 2,1 мільярда доларів

• За напад на журналістів зять екс-заступника Авакова отримав… виправдання