Проект команди Гетьман медіаконсалтинг

Суд зніс рішення АМКУ про штраф тендерних змовників, бо Закон не регулює “допорогів”

Поділитися:

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов ТОВ “Інститут ефективних технологій – Сателіт” проти Запорізького відділення АМКУ щодо скасування рішення регулятора про накладення штрафу на компанію та її однойменну фірму-змовницю, свідчить рішення суду від 30 липня.

Про це пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

27 лютого 2019 року Запорізьке ОТВ АМКУ оштрафувало ТОВ “Інститут ефективних технологій-Сателіт” за тендерну змову із ТОВ “Інститут ефективних технологій”. Кожна з компаній отримала по 22,5 тис. грн штрафу.

Йшлося про антиконкурентні узгоджені дії на тендері Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міськради щодо закупівлі послуг із обробки даних очікуваною вартістю 150 тис. грн.

Антимонопольники встановили, що фірми перебувають в сталих господарських відносинах, розташовані за одним і тим же адресом, використовують спільні засоби зв’язку, подали схожі за оформленням конкурсні документи тощо.

Але досліджувана закупівля пройшла у форматі допорогової, адже її очікувана вартість не перевищувала 200 тис. грн. Власне, з посиланням на цей факт суд і скасував рішення запорізьких антимонопольників.

Механізм проведення допорогових закупівель не регулюється Законом “Про публічні закупівлі”. А тому притягнення позивача до відповідальності на підставі Закону “Про захист економічної конкуренції” не є законним. Водночас, в процесі розгляду справи відповідачем не було надано належних доказів в обґрунтування того, що механізм допорогових закупівель регулюється Законом “Про публічні закупівлі”. І як наслідок, відповідачем не доведено, що виявлені порушення підпадають під дію Закону “Про захист економічної конкуренції”, – пояснив суд.

Читайте також:

• Фірма з орбіти колишнього нардепа викупить Запорізький абразивний комбінат

• Мозаїку на запорізькому головному поштамті збираються закрити рекламною площиною

• Працівники запорізьких підприємств у Києві протестували проти дорогої електроенергії

Тим часом в нашому telegram-каналі