Україна може зробити «стрибок» в електронному урядуванні, – заступник голови IT-комітету Спілки українських підприємців

Поділитися:

19 червня у Запоріжжі відбулася прес-конференції щодо проведення International IT Forum 2019, на якій організатори розповіли про оновлений формат та концепцію заходу. Цього річ до організації форуму долучився Дмитро Прядко, бізнесмен та заступник голови IT-комітету Спілки українських підприємців. Він розповів журналістам «Гетьмана» що Запоріжжя може стати одним з лідерів України в ІТ галузі, а в електронному урядуванні можна здійснити «квантовий» стрибок уже в найближчі 5 років, необхідна лише політична воля керівництва країни та підтримка держави.

Про перспективи та перепони

За словами Дмитра Прядка, перш за все, розвитку української ІТ індустрії заважає ситуація в країні. Це військові дії, не надто високий рівень загального добробуту та відсутність стратегічної підтримки ІТ на рівні держави. Коли держава почне пропагувати цю галузь – люди до неї потягнуться.

«Однак, плюсів набагато більше: є люди, енергія, інтелект та технології. Ми потрібні у світі, ми знаходимося у тренді. За умови підтримки державою самоорганізації та ініціатив ІТ бізнесу, хоча б на рівні «вище середнього», потенціал цієї галузі реалізований надзвичайно швидко та серйозно», – зазначає Дмитро.

Про тренди та умови

На його думку, тренди в ІТ індустрії можна розділити на загальносвітові та українські. У розвинених країнах найперспективнішими галузями є фінтех, АІ та робота з Big Data. «На вітчизняному ринку склалася ситуація, коли будь-яка галузь має потенціал, бо всі вони тільки починають розвиватися – в Україні наразі усе є трендом», – говорить бізнесмен.

Наразі центрами ІТ індустрії заведено вважати Київ, Львів та Дніпро, проте активно розвиваються інші міста, зокрема Одеса. Крім того, значний потенціал має Запоріжжі. У той же, час Дмитро Прядко переконаний, що для ІТішників треба створити необхідні умови роботи та можливості для обміну ідеями, комунікації.

«Обов’язково потрібен нетворкінг – цю роль виконують різноманітні хаби. Сама технологія розробки ІТ проектів досить творча, потрібно постійно комунікувати з різними фахівцями, «брейнштормити» ідеї. Загалом хаби виконують роль своєрідного «колективного розуму», – розповідає він.

Дмитро Прядко, бізнесмен та заступник голови IT-комітету Спілки українських підприємців. Фото з особистої Facebook стоінки.

Про електронне урядування

«Якщо зараз активно зайнятися питання електронного урядування, то за 5 років можна зробити колосальний стрибок, досягнути рівня Естонії та інших розвинутих країн. В Україні закладено дуже великий потенціал», – Зазначає Дмитро Прядко.

На його думку, в країні присутні необхідні технології та фахівці, які зможуть працювати на держсектор. У питанні діджиталізації країни можна зробити «квантовий стрибок» – для цього потрібна політична воля та підтримка з боку держави.

«Є речі, які без держави реалізувати неможна. Але бізнес та приватний сектор готовий інвестувати та реалізовувати багато сервісів, за допомогою яких громадяни спілкуватимуться з держапаратом. Звісно, бізнес не допоможе у всьому, але, певні зони сервісу чи адмінпослуг, приватний сектор зможе наповнити технологічними та фінансовими ресурсами», – резюмує заступник голови IT-комітету Спілки українських підприємців.

Нагадаємо, раніше «Гетьман» повідомляв, що 27 вересня у Запоріжжі відбудеться International IT Forum. Він стане щорічним заходом, а у 2019 році на відкриття форуму можуть запросити президента України Володимира Зеленського.

Читайте також: 

• «Часто не потрібні мільйони, щоб ідея ожила»: Як і для чого бізнесмен з Харкова створив бізнес-акселератор

• У Запоріжжі презентували додаток, який допоможе бізнесу контролювати роботу кур’єрів

• Володимир Зеленський пропонував створити в Запоріжжі аналог “Форту Бойярд”